Nowy numer 43/2020 Archiwum

Tu potrzeba cudu

O uwolnienie od słabości, uzależnień, zniechęcenia i dodanie sił. Po raz czwarty rusza akcja "Post 40-godzinny w intencji bezdomnych”.

O potrzebie cudu często mówią wolontariusze Fundacji Kapucyńskiej opiekującej się osobami bezdomnymi, więc modlą się i cuda się zdarzają. - Wielu osobom otwierają się oczy na to, co do tej pory robiły źle, odzyskują chęć do zmian. Jestem przekonana, że to wymodlona łaska Boża - mówi Anna Niepiekło z Fundacji Kapucyńskiej. Dlatego po raz czwarty fundacja zachęca mieszkańców stolicy do modlitewnej pomocy osobom bez dachu nad głową organizując "Post 40-godzinny w intencji bezdomnych”.

- Zachęcamy nie tylko do ograniczenia jedzenia, ale także do tego, by "zwolnić", zwrócić uwagę na drugiego człowieka i siebie samego - tłumaczy Anna Niepiekło.

Post rozpocznie się 4 kwietnia Drogą Krzyżową o 17.45 w kościele Braci Mniejszych Kapucynów przy ul. Miodowej 13, a zakończy 6 kwietnia o godz. 11 Eucharystią w kapucyńskimi kościele, po której wspólnie z bezdomnymi będzie można zjeść posiłek.

Organizatorzy zachęcają także do złożenia wielkopostnej jałmużny przynosząc ze sobą produkty (tj. groch, ryż, kasza jęczmienna, fasola, cukier, koncentrat pomidorowy), z których zostanie ugotowana zupa dla podopiecznych fundacji.  Akcja po raz pierwszy będzie miała zasięg ogólnopolski. Deklarację uczestnictwa można złożyć na Facebooku. - Chcemy, żeby coraz więcej osób odkryło ten wymiar pomocy - mówi Anna Niepiekło.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama