Nowy numer 3/2021 Archiwum

Spowiedź całą dobę

„24 godziny dla Pana w Warszawie” - to akcja zainspirowana przez Watykańską Radę ds. Promocji Nowej Ewangelizacji. Będzie sakrament pokuty i adoracja w trzech warszawskich świątyniach, dzień i noc.

Od godz. 17 w piątek 28 marca do godz. 17 w sobotę papież Franciszek będzie przewodniczył celebracji pokutnej w Bazylice św. Piotra. Po jej zakończeniu trwać będzie spowiedź święta wraz z adoracją Najświętszego Sakramentu w wybranych kościołach Rzymu. Wszystko zakończy celebracja I nieszporów z IV Niedzieli Wielkiego Postu (Laetare) w kościele Santo Spirito in Sassia, rzymskim sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

Watykańska Rada ds. Promocji Nowej Ewangelizacji poprosiła o realizację we wszystkich diecezjach świata podobnej inicjatywy pastoralnej, "24 godziny dla Pana". Chodzi o to, by w każdej diecezji, przynajmniej w jednym kościele, dać wiernym możliwość skorzystania, nieprzerwanie przez 24 godziny z sakramentu pokuty i pojednania.

W naszej diecezji akcja "24 godziny dla Pana" będzie przeprowadzona w następujących kościołach: w kościele Najświętszego Zbawiciela na Śródmieściu, Pl. Zbawiciela, św. Jakuba na Ochocie, ul. Grójecka 38 i w kościele św. Józefa na Woli, ul. Deotymy 41. W tym samym czasie w kościołach tych będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu.

Na terenie diecezji warszawsko-praskiej adoracja Najświętszego Sakramentu wraz z możliwością skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania będzie miała miejsce w trzech parafiach pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego: na Saskiej Kępie, w Otwocku-Ługach oraz w kościele w Ząbkach. W tym samym czasie adoracja Najświętszego Sakramentu będzie także trwała w Domu św. Faustyny w Ostrówku k. Klembowa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama