Nowy numer 24/2021 Archiwum

Tak, pomagam!

Ruszyła 6. Wielkanocna Zbiórka Żywności Caritas.

Od 28 do 29 marca w godz. 12-20 (piątek) oraz w godz. 10-20 (sobota) 32 diecezjalne Caritas zorganizują szóstą zbiórkę żywności pod hasłem: „Tak, POMAGAM!”.

Podczas wielkanocnej zbiórki, która zostanie przeprowadzona w supermarketach i sieciach handlowych w całej Polsce, wolontariusze będą zbierać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu tj. mleko, mąkę, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, herbatę, słodycze dla najmłodszych oraz konserwy mięsne i rybne, a także środki czystości. Z darów zostaną przygotowane świąteczne paczki oraz posiłki dla najuboższych rodzin.

- Paczki żywnościowe z artykułami spożywczymi, trafią w pierwszej kolejności do rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej - mówi  ks. Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska. Caritas pomoże również rodzinom i osobom samotnym objętym już pomocą Caritas.

W ciągu pięciu dotychczas przeprowadzonych zbiórek żywności wolontariusze zebrali ponad 1 083 tony żywności, a nasze paczki trafiły do około 297 tys. osób z rodzin wielodzietnych, samotnych rodziców, bezdomnych i chorych oraz do placówek prowadzonych przez 34 diecezjalne Caritas. Każdorazowo w akcji uczestniczy około 8 tysięcy wolontariuszy PZC i SKC, którzy zbierają żywność w około 1500 sklepach w całej Polsce. 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama