Nowy numer 30/2021 Archiwum

"Daj" to sedno chrześcijaństwa

W sobotnie przedpołudnie 29 marca ok. 45 matek z całej Warszawy przybyło do parafii NMP Matki Miłosierdzia na Stegnach, by wspólnie modlić się o lepszy świat dla dzieci.

Ruch Matek w Modlitwie powstał w Anglii w 1995 r.  z inicjatywy dwóch świeckich kobiet: Veroniki Williams i jej bratowej Sandry. Obie, niezależnie od siebie, na modlitwie rozeznały, że Bóg chce, by w szczególny sposób kobiety powierzały Mu dzieci. Obecnie Matki w Modlitwie są znane w ponad 110 krajach świata, obejmując swym zasięgiem nie tylko kraje wielkie i powszechnie znane, ale też małe i egzotyczne. Ruch ma charakter ekumeniczny, adresowany jest w znacznej mierze do świeckich i obejmuje tylko kobiety.

Do Polski Matki w Modlitwie dotarły w 2002 roku z Rosji. Obecnie jest ponad 70 takich  grup. W stolicy pierwsze wspólnoty zaczęły się zawiązywać jesienią 2011 r. Teraz modlą się się już w pięciu parafiach:

  • Parafia pw. św. Tereski od Dzieciątka Jezus, ul. Tamka 4a. Spotkania odbywają się w poniedziałki o godz. 17 w salce parafialnej.
  • Parafia pw. NMP Matki Miłosierdzia, ul. św. Bonifacego 9. Spotkania odbywają się w drugie wtorki miesiąca o godz. 19 w Sali Genezaret i czwarte wtorki miesiąca o godz. 18 w kościele.
  • Parafia katedralna św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika, ul. Floriańska 3. Spotkania są w środy o godz. 11 w bibliotece.
  • Parafia MB Różańcowej, ul. Wysockiego 8 na Bródnie. Spotkania odbywają się we wtorki wieczorem w mieszkaniu prywatnym.
  • Parafia św. Michała Archanioła, ul. Głębocka 119. Spotkania odbywają się w soboty o godz. 14 w kancelarii.

Funkcjonuje też, prowadzona przez urszulanki, wspólnota w Milanówku w parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej, ul. Kościuszki 41. Spotkania odbywają się w drugi i czwarty czwartek miesiąca w salce św. Jadwigi o godz. 17.30.

Panie zainteresowane tworzeniem nowych wspólnot powinny się kontaktować z krajową koordynatorką ruchu MwM w Polsce Lucyną Dec, tel. 695-736-805, mail: poland@mothersprayers.org.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama