Nowy numer 4/2021 Archiwum

Metro do końca września

Według Jerzego Lejka, prezesa Metra Warszawskiego budowa metra zakończy się 30 września. Później inwestycję czekają odbiory. - Mam nadzieję, że potrwają tylko kilka tygodni - twierdzi Hanna Gronkiewicz-Waltz.

- Prace na budowie centralnego odcinka II linii warszawskiego metra przebiegają zgodnie z harmonogramem. Wykonawca nie zgłasza opóźnień, budowa powinna więc zakończyć się do 30 września - poinformował prezes Metra Warszawskiego Jerzy Lejk.

Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz twierdzi, że budowa powinna zakończyć się zgodnie z przyjętym harmonogramem, tj. do końca września br. Jak dodała, po zakończeniu budowy rozpoczną się odbiory techniczne.

- Potrzeba ponad 30 pozwoleń. Mam nadzieję, że to nam się uda w ciągu kilku tygodni po zakończeniu budowy - mówi prezydent Warszawy.

Prezes Metra Warszawskiego Jerzy Lejk poinformował, że wykonawca nie zgłaszał dotąd żadnych sygnałów, że termin zakończenia budowy nie będzie dotrzymany.

W niedzielę warszawiacy mogli zwiedzać stację "Rondo Daszyńskiego" -najdalej wysuniętą na zachód stację centralnego odcinka II linii warszawskiego metra. Jak powiedział rzecznik budowy metra Mateusz Witczyński, stacja będzie się wyróżniać czerwoną kolorystyką - tej barwy będzie zarówno sufit stacji, jak i przeszklenia nad wejściami.

Od kilku miesięcy trwa mrożenie gruntu i drążenie tuneli pod tunelem Wisłostrady. W tym tygodniu budowniczym udało się przejść przez konstrukcję ściany podtrzymującej tunel.

Budowany centralny odcinek II linii podziemnej kolejki będzie miał siedem stacji: "Rondo Daszyńskiego", "Rondo ONZ", "Świętokrzyska", "Nowy Świat - Uniwersytet", "Centrum Nauki Kopernik", "Stadion Narodowy" i "Dworzec Wileński".

W październiku ub.r. prezydent Warszawy zapewniła, że rozbudowa II linii metra w stronę wschodnich i zachodnich obrzeży miasta jest priorytetem.

- Obiecuję, że dopilnuję, by warszawiacy mogli od 2022 r. podróżować dwoma pełnymi liniami metra - zapewniła wtedy prezydent.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama