Nowy numer 23/2021 Archiwum

Zakończyły się Targi Wydawców Katolickich przejdź do galerii

Warszawskie święto książki katolickiej to największe tego typu wydarzenie w Europie. W tym roku odbyło się po raz 20.

- Czy ci ludzie nie powinni być w pracy? - rzucił z uśmiechem jeden z wydawców, gdy już w czwartek, niespełna dwie godziny po otwarciu targów, w Arkadach Kubickiego spacerowało całkiem sporo ludzi. Przyciągnęły ich dobra książka, atrakcyjne rabaty, autorzy, z którymi można się spotkać, i bogaty program towarzyszący temu wydarzeniu.

Uroczyste otwarcie odbyło się w czwartek w południe. Do Sali Wielkiej Zamku Królewskiego przybyli honorowi patroni wydarzenia: nuncjusz apostolski abp Celestino Migliore, metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz, ordynariusz warszawsko-praski abp Henryk Hoser, sekretarz generalny KEP bp Wojciech Polak i prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Piątek był na targach Dniem Młodzieży. Przebiegła pod hasłem: "Papież i młodzi - razem". W tym dniu wejście dla najmłodszych, młodzieży szkolnej i nauczycieli było darmowe.

W sobotę, oprócz spotkań i dyskusji, miała miejsce niezwykła inicjatywa "Poczytaj mi, synu”, czyli Wielkie Czytanie "Quo vadis”. Uczniowie szkoły "Żagle” Stowarzyszenia "Sternik" wraz z ojcami czytali fragmenty powieści polskiego noblisty. Impreza ma promować aktywne czytanie wśród mężczyzn.

- Świat pozbawiony Boga pozostaje w grobie, bez przyszłości i bez nadziei. Stąd tak ważna jest praca katolickich wydawców i ludzi mediów, którzy poprzez swoją pracę niosą innym prawdę o Bożej miłości - podkreślił bp Wojciech Polak podczas Mszy św. w katedrze św. Michała Archanioła św. Floriana w Warszawie. Podczas liturgii modlono się w intencji wydawców i pracowników mediów.

W jubileuszowych XX Targach Wydawców Katolickich wzięło udział 160 oficyn wydawniczych.

 

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama