Nowy numer 3/2019 Archiwum

Feniks dla najlepszych

Najważniejsze nagrody wydawców katolickich rozdane. Feniks 2014 został przyznany w 10 kategoriach. Najważniejsza statuetka trafiła do ks. prof. Tadeusza Ślipki.

W sobotę 5 marca w bazylice Serca Jezusowego przy ul. Kawęczyńskiej 53 wręczono Nagrody Feniks Stowarzyszenia Wydawców Katolickich. W tym roku w 10 kategoriach rywalizowało ponad 220 tytułów z 68 wydawnictw.

Nagrodę Główną - Feniksa - otrzymał ks. prof. Tadeusz Ślipko, jezuita. Nagrodzony  za "imponujący dorobek naukowy, dydaktyczny i organizacyjny, zwłaszcza w czasach wymagających podtrzymywania kruchego kompromisu między władzami Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie a przedstawicielami PRL; opracowanie na nowo koncepcji etyki chrześcijańskiej, nawiązującej do osiągnięć tomizmu, personalizmu i metod racjonalnych; rzetelność, sumienność, skromność oraz życzliwość w relacjach międzyludzkich i w pracy badawczej” – jak uzasadniła kapituła nagrody.

Diamentowy Feniks trafił w ręce ks. prof. Remigiusza Popowskiego. W szczególności został doceniony za najnowszy przekład Septuaginty. Nagrodę otrzymała również Oficyna Wydawnicza "Vocatio". 

  Aneta Kulesza /GN Feniks Specjalny trafił do  prof. Władysław Stróżewskiego za jego działalność w dziedzinie filozofii "będącej poszukiwaniem odpowiedzi na najbardziej zasadnicze pytanie, jakie stawia przed ludźmi rzeczywistość”. Kolejnego  Feniksa Specjalnego, tym razem muzycznego, otrzymał Stanisław Szczyciński za propagowanie muzyki religijnej.

« 1 2 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy