Nowy numer 43/2020 Archiwum

Szkoła Liderów Wolontariatu

Sekcja św. Jana Chrzciciela Papieskiego Wydziału Teologicznego zaprasza na cykl spotkań w sposób profesjonalny przygotowujących do posługi wolontariusza przede wszystkim podczas Światowych Dni Młodzieży, ale również w codziennym życiu Kościoła.

Szkoła Liderów Wolontariatu jest odpowiedzią na potrzebę Kościoła związaną ze zbliżającymi się Światowymi Dniami Młodzieży, które odbędą się w Polsce w 2016 roku.

Choć główne spotkanie młodzieży z papieżem Franciszkiem będzie miało miejsce w Krakowie, to poprzedzi je, organizowany w każdej diecezji Tydzień Misyjny - czas w którym gospodarze będą starali się przedstawić kulturę swojego kraju przybyłym z całego świata gościom.

Wydarzenie to wiąże się z wieloma wyzwaniami i niebezpieczeństwami, dlatego potrzeba osób dobrze przygotowanych do jego organizacji, zarówno na szczeblu ogólnopolskim, diecezjalnym jak i parafialnym.

Nowy cykl spotkań organizowanych przez Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie - Szkoła Liderów Wolontariatu - jest szansą na profesjonalne przygotowanie wszystkich chcących czynnie włączyć się w organizację Światowych Dni Młodzieży.

Zajęcia Szkoły Liderów Wolontariatu będą obejmowały swą tematyką nie tylko specyfikę posługi wolontariusza podczas ogólnoświatowego spotkania młodych w 2016 roku, ale również szereg zagadnień przydatnych w organizacji różnych parafialnych inicjatyw przyszłości.

Program zajęć został podzielony na trzy moduły:
- Moduł teologiczno-pastoralny, dotyczący istoty Kościoła, roli świeckich we wspólnocie wierzących, oraz zagadnień związanych ze Światowymi Dniami Młodzieży;
- Moduł pedagogiczno-pastoralny, mający na celu wykształcić w uczestnikach podstawowe umiejętności skutecznej komunikacji oraz zachowań lidera kierującego pracą ludzi w grupie;
- Moduł wiedzy techniczno-organizacyjnej, obejmujący zagadnienia prawa publicznego, zachowań w sytuacjach kryzysowych, oraz pierwszej pomocy.

Zajęcia Szkoły Liderów Wolontariatu to cykl spotkań, raz w miesiącu w sobotę w godzinach 9-14.30.

Początek zajęć - 9 października 2014. Potrwają do czerwca 2015 r.

Zajęcia przeznaczone są dla osób pełnoletnich. Choć nie została ustalona górna granica wieku, organizatorom zależy na młodzieży licealnej, studentach oraz młodych pracujących, którzy stanowią większość osób zaangażowanych w organizację Światowych Dni Młodzieży.

Więcej informacji w sekretariacie PWTW: tel. (22) 869 98 90, e-mail: sekretariat@pwtw.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama