Nowy numer 3/2019 Archiwum

Papieskie buty

Z tego pokoju kard. Karol Wojtyła wyruszył w 1978 r. na konklawe. Do późna w nocy pracował przy recenzji pracy habilitacyjnej. Dziś u sióstr urszulanek na ul. Wiślanej, gdzie zatrzymywał się od lat 50. można oglądać jego papieską sutannę, wieczne pióro i zbyt krótkie łóżko. Siostry martwiły się, że kardynałowi nogi w nocy marzną, ale on nie zwracał na to uwagi.

Bordowe buty to jedne z wielu pamiątek po Janie Pawle II, przechowywanych u ss. urszulanek na warszawskim Powiślu   Bordowe buty to jedne z wielu pamiątek po Janie Pawle II, przechowywanych u ss. urszulanek na warszawskim Powiślu Tomasz Gołąb /GN

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy