Nowy numer 3/2019 Archiwum

W RŚA zabito kapłana

Ks. Christ Formane Wilibona zginął w Wielki Czwartek. Wracał do swej parafii Paoua po Mszy odprawionej w jednym z kościołów filialnych.

Wikariusz generalny diecezji Bossangoa w Republice Środkowoafrykańskiej, w której pracował kapłan nie potrafi powiedzieć, jakie były motywy zbrodni. Z uzyskanych dotychczas informacji wynika, że duchownego zamordowali uzbrojeni pasterze związani z ugrupowaniem Seleka.

Diecezja podjęła starania o odzyskanie ciała zamordowanego księdza, ponieważ ugrupowanie to znane jest z tego, że nie wydaje ciał swych ofiar. W tej samej diecezji dwa dni wcześniej Seleka porwała na krótko jej ordynariusza bp. Nestora Nongo Azagbię i trzech towarzyszących mu kapłanów.

W trwającym w RŚA konflikcie najbardziej dotkniętą przemocą, gwałtami, grabieżami, morderstwami, pogromami grupą religijną są właśnie chrześcijanie.

« 1 »

Zobacz także

  • ku pamięci
    20.04.2014 11:00
    Pamiętajmy również o wszystkich ofiarach Kościoła Katolickiego np. spalonych na stosach, czy też prześladowanych przez tą organizację za swoje poglądy. Wesołych.
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy