Nowy numer 43/2020 Archiwum

Kard. Nycz: Dajmy świadectwo!

- Musimy dawać świadectwo, tak jak to zrobiły niewiasty przy grobie. Ujrzały płótna i poszły powiedzieć o tym innym - mówił metropolita warszawski podczas Mszy św. rezurekcyjnej.

Kard. Kazimierz Nycz przewodniczył uroczystej rezurekcji w parafii pw. Zwiastowania Pańskiego na Ochocie. W homilii przypomniał, że w czasie Triduum Paschalnego Kościół przeżył trzy piękne dni, a w nich przejście Chrystusa przez Mękę i śmierć aż do Zmartwychwstania. Zaznaczył,  że dzięki ustanowieniu w tych dniach Eucharystii o wydarzeniach przeszłych możemy mówić jako o teraźniejszych.

- One trwają w nas. Żyjący Chrystus prowadzi nas do wielkiej wiary, że Syn umiłował nas do końca, do ostatniej kropli krwi, a potem zmartwychwstał – zaznaczył metropolita warszawski. Zaproponował, by każdy zadał sobie pytanie o to, jaka jest jego wiara w to, że Chrystus przeprowadził nas z niewoli grzechu do wolności dziecka Bożego. Podkreślił, że obowiązkiem wynikającym ze Zmartwychwstania jest takie kształtowanie życia, podejmowanie decyzji i podejście do trudnych wyborów, żeby to wynikało z wiary.

- Musimy dawać świadectwo, tak jak to zrobiły niewiasty przy grobie. Ujrzały płótna i poszły powiedzieć o tym innym – kontynuował.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama