Nowy numer 3/2019 Archiwum

Wiceprezydent podał się do dymisji

Jarosław Dąbrowski nie chce "być obciążeniem dla wizerunku prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz". Rezygnuje po oskarżeniach o nieprawidłowości w bemowskim ratuszu.

Jarosław Dąbrowski był wiceprezydentem niecały rok. Powołany został 7 czerwca 2013 r. w miejsce Jarosława Kochaniaka, który podał się do dymisji na wniosek prezydenta miasta Hanny Gronkiewicz-Waltz. Przyczyną było wówczas zamieszanie wokół przetargów na wywóz śmieci.

Jarosław Dąbrowski odpowiadał w ratuszu za zadania z zakresu ochrony i kształtowania środowiska, gospodarki odpadami komunalnymi, sportu i rekreacji, infrastruktury, realizacji projektów przy udziale partnerów prywatnych, polityki promocyjnej m.st. Warszawy, a także komunikacji społecznej.

Jarosław Dąbrowski rezygnuje, bo nie chce być obciążeniem dla wizerunku prezydent miasta Hanny Gronkiewicz-Waltz. Przyczyną są oskarżenia wysuwane pod adresem Jarosława Dąbrowskiego przez byłego wiceburmistrza Bemowa Pawła Bujskiego, dotyczące nieprawidłowości w bemowskim ratuszu, gdzie Dąbrowski był burmistrzem w latach 2006-2013.

7 kwietnia prezydent miasta Hanna Gronkiewicz-Waltz podjęła decyzję o przeprowadzeniu kontroli w bemowskim ratuszu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy