Nowy numer 46/2019 Archiwum

Dumni ze świętego papieża

Koncert, wystawy, gry miejskie - to niektóre z wydarzeń związanych z kanonizacją Jana Pawła II i Jana XXIII, które zaplanowano w Warszawie. Organizator, Centrum Myśli Jana Pawła II, apeluje o wspólne przeżywanie kanonizacji i liczny udział w przygotowanych imprezach.

- W dniu kanonizacji powinniśmy być na placach, w kościołach, wspólnie ją przeżywać. Nie może nikogo zabraknąć. Pokażmy całemu światu, bo kamery będą na nas zwrócone, że jesteśmy dumni z Jana Pawła II, że mamy poczucie, iż dzięki niemu mamy wolność - mówił na środowej konferencji prasowej szef Centrum Myśli Jana Pawła II Norbert Szczepański.

O związkach papieża z Warszawą mówiła prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

- Nie da się ukryć, że Karol Wojtyła był przede wszystkim dzieckiem Małopolski. Jego pierwszym, formułującym życie duchowe doświadczeniem był Kraków i Kościół krakowski. Jednak, gdy spoglądamy na dzieło życia Jana Pawła II, widzimy, że istotną rolę odgrywała w nim Warszawa - powiedziała. Wspomniała, że jako biskup i kardynał w drodze do Rzymu zatrzymywał się zawsze u sióstr urszulanek na Powiślu i stamtąd w październiku w 1978 r. wyruszył do Watykanu, by być następcą św. Piotra.

- W kwietniu 2005 roku stolica stała się świadkiem ogromnej mobilizacji społecznej, jednoczącej wszystkich w trudnych chwilach odchodzenia Jana Pawła II do domu Ojca. Stolica jest zobowiązana do tego, by papieski duch wolności, solidarności i dialogu, otwartości na drugiego człowieka trwał w naszym mieście - powiedziała Gronkiewicz-Waltz.

Głównym hasłem obchodów i kampanii społecznej, która je promuje w mediach są słowa: "Jeśli szukasz źródła, idź pod prąd". Do tych słów powstała też piosenka i teledysk.

"Pod prąd". Kanonizacja Jana Pawła II
Foksal Eleven

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama