Nowy numer 3/2019 Archiwum

"WielkaNoc Ciała" w kościele seminaryjnym

Klerycy ze stołecznego seminarium organizują czuwanie modlitewne przed kanonizacją Jana Pawła II. Temat - teologia ciała.

Klerycy warszawskiego Wyższego Metropolitarnego Seminarium Duchownego zapraszają na adorację Najświętszego Sakramentu. Modlitewne czuwanie przygotowujące do kanonizacji Jana Pawła II odbędzie się 26 kwietnia od 22.30 do 24 w kościele seminaryjnym przy ul. Krakowskie Przedmieście 52/54.

Podczas prowadzonej przez kleryków adoracji rozważane będą wybrane punkty papieskiej teologii ciała. - Staramy się, w oktawie Wielkiej Nocy, spojrzeć oczami papieża na człowieka poprzez pryzmat ciała, integralnego elementu człowieczeństwa w planie Bożym. W części pierwszej zapytamy "jak było na początku" stworzenia, aby docenić na czym polegał "raj utracony" i za nim zatęsknić. W części drugiej pytamy "jak jest teraz", po grzechu pierworodnym, kiedy pojawiło się wewnętrzne pękniecie między duszą i ciałem. Część trzecia, "jak będzie na końcu", to pytanie o ostateczne przeznaczenie człowieka, które prowadzi z powrotem do radości wielkanocnej, ponieważ zmartwychwstały Chrystus oferuje nam coś więcej niż powrót do raju - wyjaśnia kleryk WMSD, Krzysztof Kucharski.

Rozważaniom towarzyszyć będzie uwielbienie Boga za dar ciała, przez które przekazywana jest Jego miłość, oraz modlitwa o przeżywanie swojego człowieczeństwa w pełni - zarówno jego duchowości jak i cielesności.
 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy