Nowy numer 43/2020 Archiwum

Był duszpasterzem parlamentu

Zmarł ks. infułat Henryk Chudek - pierwszy krajowy duszpasterz parlamentarzystów i kapelan kaplicy sejmowej. Miał 84 lata, z czego 61 lat przeżył w kapłaństwie.

28 kwietnia zmarł w Warszawie ks. infułat Henryk Chudek, były sędzia Archidiecezjalnego Sądu Warszawskiego, dawny proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Warszawie- Falenicy, w parafii św. Floriana w Warszawie i w parafii św. Aleksandra na Trakcie Królewskim, były dziekan dekanatu praskiego i świętokrzyskiego.

Ks. Chudek był twórcą duszpasterstwa parlamentarzystów i kierował nim w latach 1990-2005. Organizował m.in. pielgrzymki parlamentarzystów na Jasną Górę i do innych sanktuariuów maryjnych. Odprawiał Msze w kaplicy sejmowej podczas posiedzeń Sejmu, organizował też wykłady dotyczące problemów z życia Kościoła.

Żałobna Msza św. zostanie odprawiona w czwartek 1 maja o godz. 10 w Falenicy, natomiast główna Msza święta pogrzebowa zostanie odprawiona w piątek 2 maja o godz. 11 w kościele parafialnym pw. św. Aleksandra na Placu Trzech Krzyży w Warszawie, po czym ciało zmarłego zostanie złożone w grobie na Cmentarzu w Falenicy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama