Nowy numer 3/2019 Archiwum

Był duszpasterzem parlamentu

Zmarł ks. infułat Henryk Chudek - pierwszy krajowy duszpasterz parlamentarzystów i kapelan kaplicy sejmowej. Miał 84 lata, z czego 61 lat przeżył w kapłaństwie.

28 kwietnia zmarł w Warszawie ks. infułat Henryk Chudek, były sędzia Archidiecezjalnego Sądu Warszawskiego, dawny proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Warszawie- Falenicy, w parafii św. Floriana w Warszawie i w parafii św. Aleksandra na Trakcie Królewskim, były dziekan dekanatu praskiego i świętokrzyskiego.

Ks. Chudek był twórcą duszpasterstwa parlamentarzystów i kierował nim w latach 1990-2005. Organizował m.in. pielgrzymki parlamentarzystów na Jasną Górę i do innych sanktuariuów maryjnych. Odprawiał Msze w kaplicy sejmowej podczas posiedzeń Sejmu, organizował też wykłady dotyczące problemów z życia Kościoła.

Żałobna Msza św. zostanie odprawiona w czwartek 1 maja o godz. 10 w Falenicy, natomiast główna Msza święta pogrzebowa zostanie odprawiona w piątek 2 maja o godz. 11 w kościele parafialnym pw. św. Aleksandra na Placu Trzech Krzyży w Warszawie, po czym ciało zmarłego zostanie złożone w grobie na Cmentarzu w Falenicy.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy