Nowy numer 49/2020 Archiwum

Statkiem w krótki rejs

Tramwaj wodny, promy i statek wycieczkowy po raz kolejny wypłynęły na wiślane fale.

W ciągu kilku minut można się przedostać na drugą stronę Wisły za pomocą promu. Kursują one na czterech trasach: Cypel Czerniakowski - Saska Kępa, most Poniatowskiego - Stadion Narodowy, Podzamcze - ZOO i Łomianki - Nowodwory. "Pliszka", "Słonka" i "Turkawka" zabierają na pokład 12 osób oraz 12 rowerów, a "Wilga" - 40 osób i 40 rowerów. Do końca czerwca promy pływają tylko w soboty, niedziele i dni świąteczne oraz dodatkowo 2 maja i 20 czerwca, a od 1 lipca do 31 sierpnia - codziennie. Przeprawa jest bezpłatna.

Rejsy wznawiają także statki. "Zefir” do Serocka wyrusza o godz. 9 z Cypla Czerniakowskiego, pokonuje śluzę Kanału Żerańskiego i w południe przybija do molo w Serocku. Po ok. półtoragodzinnej przerwie  wraca do Warszawy. Jednorazowo zabiera 110 pasażerów. W celu rezerwacji biletu należy się zgłosić do Punktu Obsługi Pasażerów ZTM na stacji metra Centrum w pawilonie 2010b od pon. do pt. w godz. 7-20. Cena biletu normalnego wynosi 36 zł.

Tramwaj wodny wypływa z Cypla Czerniakowskiego i zabiera na pokład 150 pasażerów. Na trasie znajdują się dwa przystanki: na Cyplu Czerniakowskim i przy moście Poniatowskiego. Podróż trwa ponad 1,5 godz. Bilety są dostępne na statku lub w przedsprzedaży w biurze Żeglugi Stołecznej przy ul. Świętokrzyskiej 36 od pon. do pt. w godzinach 12-15. Cena biletu normalnego wynosi 18 zł.

Od 1 maja do 30 czerwca zarówno statek do Serocka jak i tramwaj wodny pływają tylko w weekendy i dni świąteczne, a od 1 lipca do 31 sierpnia - także w piątki. Szczegółowy rozkład rejsów, jak i dostępność miejsc można na bieżąco sprawdzać na stronie internetowej www.ztm.waw.pl. Pojawiają się tam też komunikaty o ewentualne wstrzymanie rejsów ze względu na niekorzystne warunki pogodowe.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama