Nowy numer 48/2020 Archiwum

Dzień Flagi w stolicy

Flaga państwowa zostanie uroczyście podniesiona na Pałacu Prezydenckim. Później w kierunku pl. Piłsudskiego przemaszerują pododdziały Wojska Polskiego. Wieczorem w katedrze polowej WP zostanie odprawiona Msza św.

Ok. godz. 13 wystawę ”Biało-Czerwona w błękitach” przed Pałacem Prezydenckim, pokazującą m.in. wkład rodaków w historię światowego lotnictwa otworzy prezydent.

W południe w Cytadeli Warszawskiej wystartowały imprezy towarzyszące Biegowi Flagi. Wszyscy mogli spróbować swoich sił w różnych konkurencjach sportowych. Dodatkowo przewidziano pokaz żonglerki flagowej, a także koncerty zespołów wojskowych. Atrakcją ma być również pokaz musztry paradnej w historycznych strojach wojskowych. Po godzinie 14. w biegu na dystansie 100 metrów wystartują dzieci. Z kolei o 14:45 wystartują biegacze na dystansie 10 km. Wtedy wystartuje też marsz nordic walking na dystansie 3,3 km. O godz. 15 będzie można posłuchać koncertu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

Z okazji Dnia Flagi Państwowej i w wigilię uroczystości NMP Królowej Polski o godz. 18 w katedrze polowej zostanie odprawiona Msza św.

Oficjalne obchody Dnia Flagi zakończy koncert orkiestr wojskowych, który odbędzie się na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego o 19.30 (wejście przez bramę przy skrzydle północnym pałacu - trzeba ze sobą zabrać dokument tożsamości ze zdjęciem). Koncert będzie transmitowany także na telebimie przed Pałacem Prezydenckim.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama