Nowy numer 28/2018 Archiwum

Dzień Flagi w stolicy

Flaga państwowa zostanie uroczyście podniesiona na Pałacu Prezydenckim. Później w kierunku pl. Piłsudskiego przemaszerują pododdziały Wojska Polskiego. Wieczorem w katedrze polowej WP zostanie odprawiona Msza św.

Ok. godz. 13 wystawę ”Biało-Czerwona w błękitach” przed Pałacem Prezydenckim, pokazującą m.in. wkład rodaków w historię światowego lotnictwa otworzy prezydent.

W południe w Cytadeli Warszawskiej wystartowały imprezy towarzyszące Biegowi Flagi. Wszyscy mogli spróbować swoich sił w różnych konkurencjach sportowych. Dodatkowo przewidziano pokaz żonglerki flagowej, a także koncerty zespołów wojskowych. Atrakcją ma być również pokaz musztry paradnej w historycznych strojach wojskowych. Po godzinie 14. w biegu na dystansie 100 metrów wystartują dzieci. Z kolei o 14:45 wystartują biegacze na dystansie 10 km. Wtedy wystartuje też marsz nordic walking na dystansie 3,3 km. O godz. 15 będzie można posłuchać koncertu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

Z okazji Dnia Flagi Państwowej i w wigilię uroczystości NMP Królowej Polski o godz. 18 w katedrze polowej zostanie odprawiona Msza św.

Oficjalne obchody Dnia Flagi zakończy koncert orkiestr wojskowych, który odbędzie się na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego o 19.30 (wejście przez bramę przy skrzydle północnym pałacu - trzeba ze sobą zabrać dokument tożsamości ze zdjęciem). Koncert będzie transmitowany także na telebimie przed Pałacem Prezydenckim.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma