Nowy numer 47/2020 Archiwum

Ruszyły tańczące fontanny

Premierowa prezentacja widowiska z połączeniem wody, światła i dźwięku wprawia w zachwyt. Szczególnie za sprawą ekranu.

Czwarta edycja multimedialnych pokazów zatytułowana jest "Taniec źródeł” i tematem sięga do legendy o założeniu Warszawy. Opowiada historię młodych ludzi za pomocą tańca, wody, oświetlenia i laserów. Tak naprawdę jest historią o radzeniu sobie z trudnościami, gdy się jest razem. Tegoroczną nowością jest wodny ekran, na którym pojawia się tańcząca para. Scenariusz pokazu przygotował Piotr Kośmider. Prace nad efektem końcowym trwały ok. 3 miesiące.

Zespół wodny składa się z 4 fontann: głównej, dwóch liniowych i mniejszej dla dzieci. Łącznie mieści się w nim ok. 800 m sześć. wody. Całość jest sterowana z pomieszczeń pod ziemią za pomocą komputera zapewniając bardzo precyzyjną synchronizacje elementów. Sobotnia, premierowa prezentacja zakończyła się minipokazem sztucznych ogni.

Fontanny czynne są od 8.30 do 22.30 do końca września. Wodne widowiska (bez muzyki i laserów) odbywają się codziennie od godz. 16 do 16.30. Multimedialne widowisko można zobaczyć w każdy piątek i sobotę - w maju i wrześniu o godz. 21, od czerwca do sierpnia o 21.30. Pokaz trwa 25 minut. Wstęp na widowisko jest wolny. Ze względu na brak miejsc parkingowych w okolicy korzystnie jest przyjechać do Multimedialnego Parku Fontann komunikacja publiczną lub rowerem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama