Nowy numer 28/2018 Archiwum

Ruszyły tańczące fontanny

Premierowa prezentacja widowiska z połączeniem wody, światła i dźwięku wprawia w zachwyt. Szczególnie za sprawą ekranu.

Czwarta edycja multimedialnych pokazów zatytułowana jest "Taniec źródeł” i tematem sięga do legendy o założeniu Warszawy. Opowiada historię młodych ludzi za pomocą tańca, wody, oświetlenia i laserów. Tak naprawdę jest historią o radzeniu sobie z trudnościami, gdy się jest razem. Tegoroczną nowością jest wodny ekran, na którym pojawia się tańcząca para. Scenariusz pokazu przygotował Piotr Kośmider. Prace nad efektem końcowym trwały ok. 3 miesiące.

Zespół wodny składa się z 4 fontann: głównej, dwóch liniowych i mniejszej dla dzieci. Łącznie mieści się w nim ok. 800 m sześć. wody. Całość jest sterowana z pomieszczeń pod ziemią za pomocą komputera zapewniając bardzo precyzyjną synchronizacje elementów. Sobotnia, premierowa prezentacja zakończyła się minipokazem sztucznych ogni.

Fontanny czynne są od 8.30 do 22.30 do końca września. Wodne widowiska (bez muzyki i laserów) odbywają się codziennie od godz. 16 do 16.30. Multimedialne widowisko można zobaczyć w każdy piątek i sobotę - w maju i wrześniu o godz. 21, od czerwca do sierpnia o 21.30. Pokaz trwa 25 minut. Wstęp na widowisko jest wolny. Ze względu na brak miejsc parkingowych w okolicy korzystnie jest przyjechać do Multimedialnego Parku Fontann komunikacja publiczną lub rowerem.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma