Nowy numer 28/2018 Archiwum

Tydzień ze Słowem Bożym

Trwa właśnie VI Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem Wierzę w Ciebie, Jezu Chryste, Synu Boży organizowany przez Stowarzyszenie Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II. W tym samym czasie w stołecznych świątyniach różnych wyznań obchodzone są Ekumeniczne Dni Biblijne.

W dniach 4-10 maja Kościół w Polsce przeżywa VI Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem Wierzę w Ciebie, Jezu Chryste, Synu Boży organizowany przez Stowarzyszenie Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II. Tydzień Biblijny ma przypominać o fundamentalnym miejscu Pisma Świętego w codziennych działaniach duszpasterskich i zachęcać do uczynienia z niego podstawowego narzędzia przepowiadania.

Proponowane pomoce liturgiczne i duszpasterskie nawiązują do hasła roku duszpasterskiego, które ukierunkowuje życie Kościoła w Polsce na pogłębienie wiary w Jezusa Chrystusa - Syna Bożego. Można je pobrać tu.

Jednocześnie w stołecznych świątyniach różnych wyznań chrześcijańskich trwają Ekumeniczne Dni Biblijne. W ramach EDB zaplanowano spotkania, modlitwy i koncert. Odbędą się one: 5 maja o godz. 18 w parafii ewangelicko-augsburskiej Wniebowstąpienia Pańskiego, 9 maja o 18.30 w kościele katolickim w parafii pw. św. Apostołów Jana i Pawła, ul. Kapelanów AK 2 na Gocławiu, 10 maja o 11.00 w kościele adwentystów dnia siódmego (ul. Foksal 8), 11 maja o 11.00 w kościele polskokatolickim (ul. Szwoleżerów 4), 25 maja o 8.30 w prawosławne katedrze pw. Marii Magdaleny (al. Solidarności 52) oraz 1 czerwca o 10.30 w kościele ewangelicko-reformowanym (al. Solidarności 74). 

Całodzienne ekumeniczne czytanie Pisma św. już po raz dziesiąty odbędzie się w godz. 9-18 w parafii katolickiej św. Alojzego Orione (ul. Lindleya 12). Wieczorem, o godz. 19 zaplanowano kolejne spotkanie organizowane przez Stowarzyszenie „EFFATHA”, Warszawski Oddział PRE oraz parafię św. A. Orione. 

24 maja  na placu przed kościołem chrześcijan baptystów (ul. Waliców 25) odbędzie się z kolei Warszawskie Ekumeniczne Święto Biblii. Organizatorzy zapraszają z tej okazji na koncert w godz. 16-19.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma