Nowy numer 47/2020 Archiwum

Zobacz, jak żyją klerycy

11 maja Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne otwiera swoje podwoje.

Freski Michelangela Palloniego, podwoje biblioteki patrystyczej, księgi dedykowane z podpisem Jana XXIII zostaną udostępnione do zwiedzania podczas Dnia Otwartego w warszawskim seminarium duchownym. 11 maja Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie zaprasza na dzień otwarty. O godz. 12 zostanie odprawiona Msza św., której będzie przewodniczył ks. Piotr Markisz. Następnie chętni zostaną przeformowani w niewielkie grupy, które wraz z przewodnikami ruszą na wycieczkę po zabytkowym kościele i budynku seminaryjnym.

Początki Seminarium Warszawskiego sięgają XVI wieku i tym samym jest ono najstarszą instytucją kształcenia w Warszawie. Na trasie spaceru po kompleksie seminarium znajduje się biblioteka patrystyczna, która istnieje od 1683 roku, a w niej unikalne księgi z dedykacjami św. Jana XXIII, Jana Bosko, a także te ze zbiorów kard. Stefana Wyszyńskiego. Obejrzeć będzie można odrestaurowane zaledwie 5 lat temu, freski znakomitego Michelangela Palloniego - nadwornego malarza Jana III Sobieskiego.
Zwiedzający zapoznają się z zasadami życia kleryków, zasiądą przy stole w refektarzu i przyklękną w kaplicy seminaryjnej. Na koniec przejdą do ogrodów na wspólny posiłek. Będzie to także okazja do rozmów z profesorami i klerykami seminarium.

Na koniec dnia otwartego, o 17.30 organizatorzy zapraszają do kościoła seminaryjnego na wspólną modlitwę. Seminarium znajduje się przy ul. Krakowskie Przedmieście 52/54. Przystanek pl. Zamkowy.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama