Nowy numer 48/2020 Archiwum

Św. Michał Archanioł znów rusza na pomoc

Kopia figury św. Michała Archanioła z włoskiej groty Gargano przybędzie do Warszawy po raz siódmy.

Tym razem czas mocy i łaski będą przeżywać wierni z białołęckich parafii św. Michała Archanioła i św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. - Dzisiaj wielu ludzi doświadcza pustki, uwikłani są z zło, toczą duchową walkę. Intuicyjnie czują, że św. Michał Archanioł może im wiele wyprosić - mówi ks. Rafał Szwajca CSMA, koordynator ds. peregrynacji figury św. Michała Archanioła w Polsce. I dodaje: - Ponad 60 tys. osób przyjęło szkaplerz św. Michała Archanioła, a podczas Mszy św. z modlitwą uzdrowienie i uwolnienie z nałogów kościoły są wypełnione po brzegi.

W parafii św. Michała Archanioła przy ul. Głębockiej 119 dwudniowe nawiedzenie rozpocznie się 26 maja o godz. 18 Mszą św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów za wstawiennictwem św. Michała Archanioła. Dzień później, po Mszy św. o godz. 16 figura zostanie przewieziona do parafii przy ul. Ostródzkiej 172, gdzie o godz. 18 także zostanie odprawiona Msza św. z modlitwą za przyczyną Księcia Wojska Niebieskiego. Nawiedzenie zakończy się 29 maja o godz. 18 Mszą św. z aktem oddania się św. Michałowi Archaniołowi.

Ponadto w programie nawiedzenia: możliwość przyjęcia szkaplerza św. Michała Archanioła, modlitwy i kazania o aniołach, błogosławieństwo osób starszych i samotnych, film o sanktuarium św. Michała Archanioła w Monte Sant’ Angelo.

Kopia figury z włoskiej groty Gargano nawiedziła już ponad 160 parafii w całej Polsce, a ostatnio także i zagraniczne. Była obecna w ponad 60 klasztorach żeńskich, domach pomocy społecznej, noclegowniach dla bezdomnych, domach dziecka, szkołach czy na Stadionie Narodowym podczas rekolekcji z ks. Johnem Bashoborą. W Warszawie gościła m.in. na Bemowie, Pradze, Woli, Tarchominie, Żoliborzu i Śródmieściu. - Ciągle zgłaszają się nowe parafie, przyjmujemy już zgłoszenia na 2016 rok - mówi koordynator.

Plan peregrynacji w parafii św. Michała Archanioła:

              26 maja

17.30 - Nabożeństwo oczekiwania.
18.00 - Uroczyste powitanie figury św. Michała Ar­chanioła. Msza św. rozpoczynająca nawiedzenie z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów za wstawiennictwem św. Michała Archanioła.
20.30 - Koronka do św. Michała Archanioła i dziewięciu chórów anielskich.
21.00 - Apel Jasnogórski, rozważanie i procesja z figurą św. Michała Archanioła wokół kościoła (po Apelu możliwość przyjęcia szkaplerza Św. Michała Archanioła)

27 maja 2014

8.00
- Msza św. z aktem poświęcenia się św. Michałowi Archaniołowi (po Mszy możliwość przyjęcia szkaplerza Św. Michała Archanioła).
9.30 - Godzinki ku czci św. Michała Archanioła.
10.00 - Msza św. z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych oraz błogosławieństwo osób chorych, samotnych i starszych (po Mszy możliwość przyjęcia szkaplerza Św. Michała Archanioła)
11.30 - Film o sanktuarium św. Michała Archanioła na Gargano.
13.00 - Modlitwa osobista w ciszy.
15.00 - Wystawienie Najświętszego Sakramentu (Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy do św. Michała Archanioła)
16.00 - Msza św. z Aktem Poświęcenia się św. Michałowi Archaniołowi, błogosławieństwo dzieci, pożegnanie figury i zakończenie nawiedzenia.

 

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama