Nowy numer 28/2018 Archiwum

Nietypowe rekolekcje z obrazem Miłosiernego

W Ostrówku, w Domu św. Faustyny, odbędą się nietypowe rekolekcje z obrazem Jezusa Miłosiernego. - Będziemy chcieli zaprosić do osobistego spotkania z Bożym miłosierdziem - wyjaśnia Maciej Bodasiński, który podczas spotkania wygłosi konferencję.

Przez kilka miesięcy powstawał w pracowni malarki Grażyny Szczepańskiej. Podczas audiencji generalnej ma pobłogosławić go papież Franciszek. Do publicznego kultu po raz pierwszy kopia obrazu Jezusa Miłosiernego zostanie oddana 17 maja, podczas nietypowych rekolekcji w Ostrówku, w kościele Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

- 99,9 proc. katolików prawdopodobnie nie wie, że obraz przestawia Jezusa wchodzącego do Wieczernika przez zamknięte drzwi. Każdy z nas ma takie zamknięte drzwi - ból, lęk, grzech. Podczas rekolekcji będziemy modlić się do Jezusa Miłosiernego o cud przemiany życia, o to, by dać się podnieść z ziemi, przytulić i wycałować Bożemu miłosierdziu, żeby ono całkowicie nas ogarnęło - mówi M. Bodasiński, autor filmu "Ja Jestem", który razem z ks. Dominikiem Chmielewskim SDB podczas spotkania wygłosi konferencję.

Obraz autorstwa Grażyny Szczepańskiej zostanie na stałe w Ostrówku   Obraz autorstwa Grażyny Szczepańskiej zostanie na stałe w Ostrówku Czesław Piotr Szczepański Rekolekcje pod hasłem "Weźmijcie Ducha Świętego” rozpoczną się o 9.30 modlitwą różańcową, następnie od godz. 10 do 14 uczestnicy wysłuchają konferencji, o  godz. 15 zostanie odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia, po niej - o godz. 16 - rozpocznie się Msza św. O godz. 17 przed Najświętszym Sakramentem uczestnicy będą się modlić o wylanie Ducha Świętego. Podczas modlitwy obraz Jezusa Miłosiernego przejdzie procesyjnie między uczestnikami.

Organizatorzy proszą o zgłaszanie obecności pod adresem: strefauwielbienia@gmail.com. Początkowo rekolekcje  miały odbyć się na placu przed Domem św. Faustyny, ale ze względu na pogodę organizatorzy zdecydowali się przenieść je do kościoła Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła (ul. Słoneczna 5) w Ostrówku. - Nasi wolontariusze będą wskazywać drogę dojścia na stacji PKP Klembów. Program rekolekcji nie zmieni się - zapewniają.

Do Ostrówka można dojechać pociągiem relacji Warszawa Wileńska-Tłuszcz. Należy wysiąść na stacji Klembów (jest to wspólna stacja dla Klembowa i Ostrówka). Od stacji do Domu Św. Faustyny jest ok. 2 km.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma