GN 32/2018 Archiwum

Ambasadorowie Życia i Rodziny

Dziennikarki Brygida Grysiak i Marzena Nykiel oraz abp Andrzej Dzięga za swoją prorodzinną działalność otrzymali dyplomy podczas II Kongresu Polskiej Rodziny. Pod hasłem "Rodzina obywatelska" obradują w Warszawie samorządowcy, nauczyciele i działacze pro-life z całej Polski.

- Tytułem Ambasadora Życia i Rodziny chcemy uhonorować działalność znanych i szanowanych osób publicznych, które angażują się osobiście lub udzielają wsparcia działaniom na rzecz życia i rodziny - mówił Jacek Sapa, wręczając dyplomy. Prezes Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny podkreśla, że w ciągu roku tytuł taki otrzymało już kilkadziesiąt osób, m.in. kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski, czy red. Krzysztof Ziemiec.

Dyplom Ambasadora otrzymał w tym roku abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński, przewodniczący Rady Prawnej KEP. W jego imieniu dyplom odebrali: dr Krzysztof Wolski, prodziekan Wydziału Studiów nad Rodziną UKSW oraz ks. Krzysztof Cichal, diecezjalny duszpasterz rodzin ze Szczecina.

Tytuł Ambasadora Życia i Rodziny otrzymała również Brygida Grysiak, dziennikarka TVN, autorka wydanych w formie książki wywiadów z arcybiskupem Mieczysławem Mokrzyckim, sekretarzem św. Jana Pawła ll a także książki "Wybrałam Życie” o kobietach, które zaniechały decyzji o aborcji swoich dzieci. Brygida Grysiak jest także laureatką zeszłorocznej edycji nagrody Tulipana Narodowego Dnia Życia, a prywatnie mamą Antosia i dwumiesięcznej Marysi, urodzonej w Dniu Świętości Życia, 25 marca.

Kongres Polskiej Rodziny odbył się po raz drugi   Kongres Polskiej Rodziny odbył się po raz drugi Tomasz Gołąb /GN Tytuł Ambasadora Życia i Rodziny trafił także do Marzeny Nykiel, dziennikarki portalu wPolityce.pl, oraz tygodnika „Głos Katolicki". Marzena Nykiel jest także autorką książki „Pułapka Gender” której premiera odbędzie się w najbliższych dniach.

- Pragniemy naszym Ambasadorom Życia i Rodziny serdecznie podziękować za przyjęcie tego tytułu i za całe dotychczasowe zaangażowanie w promocję zdrowej i silnej rodziny. Prosimy jednocześnie, aby dalej słowem i czynem, własnym przykładem i zaangażowaniem, świadczyli o uniwersalnej wartości każdego ludzkiego życia oraz małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny otwartego na przyjęcie dzieci. Prosimy o wspieranie podejmowanych przez nas działań, takich jak obchody Narodowego Dnia Życia, Marsze dla Życia i Rodziny, akcje przestrzegające przed rozpowszechnianiem ideologii zgubnych dla rodziny, a także innych akcji mających na celu obronę i promocję naturalnych praw ustanowionych przez Pana Boga - powiedział Jacek Sapa, gratulując wyróżnionym tytułem Ambasadora Życia i Rodziny.

Uroczystość odbyła się podczas II Kongresu Polskiej Rodziny "Rodzina Obywatelska. Rodzina - Wspólnota - Samorząd", zorganizowanego na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma