Nowy numer 48/2020 Archiwum

Ten obraz poświęcił Franciszek

W Ostrówku można modlić się przed wizerunkiem Jezusa Miłosiernego, który pobłogosławił papież Franciszek.

Powstawał w małej pracowni na Woli jako wierna kopia wileńskiego wizerunku Jezusa Miłosiernego. Obraz namalowany przez malarkę Grażynę Skrzypczyk-Szczepańską 14 maja po audiencji generalnej pobłogosławił papież Franciszek. Teraz mogą modlić się przed nim pielgrzymi, którzy odwiedzają Dom św. Faustyny w Ostrówku.

- Pobłogosławienie tego wizerunku na placu św. Piotra wydaje się być nieprzypadkowe, gdyż Pan Jezus swoje pragnienie zaistnienia takiego obrazu wyraził wobec św. Faustyny w Płocku 22 lutego 1931 r., w uroczystość katedry św. Piotra. Trudno jest uznać tę zbieżność dat za przypadek, zwłaszcza obecnie, gdy z katedry św. Piotra, przez usta ojca świętego Franciszka rozchodzi się orędzie o miłosiernym, cierpliwym Bogu, który nigdy nami się nie męczy - zauważa w notatce z pielgrzymki do Watykanu zamieszczonej na stronie internetowej Domu św. Faustyny s. Dominika Steć ZSJM. I dodaje: - Podczas tej niezwykłej pielgrzymki z obrazem do Watykanu, mogliśmy doświadczyć jak żywy jest kult Bożego Miłosierdzia. Wiele osób mijających nas na ulicach Rzymu, wobec Jezusa Miłosiernego ukazanego w tym wizerunku, gestami wyznawało swoją wiarę, utrwalając jednocześnie to niezwykłe spotkanie z "przechodzącym” Jezusem na fotografiach.

Delegacja z Warszawy wręczyła ojcu świętemu pamiątkowy obraz przedstawiający młodą Helenę Kowalską, która pracowała w Ostrówku jako pomoc domowa w posiadłości państwa Lipszyców. Papież otrzymał także informacje o Domu św. Faustyny.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama