Nowy numer 48/2020 Archiwum

Świat na tak!

To już 21. gala wręczenia nagród "Ośmiu wspaniałych". W sali kongresowej PKiN wyróżnienia otrzymali ludzie, którzy czynią dobro i nie wstydzą się pomagać innym.

"Ośmiu wspaniałych ma wielką wartość. Dzieci i młodzież dostają impuls do pomagania innym, dowiadują się, jak ważny jest szacunek dla siebie i innych. Dzięki temu rośnie nam świadome społeczeństwo" - napisała w liście skierowanym do laureatów konkursy Joanna Kluzik-Rostkowska, Minister Edukacji Narodowej.

Na wręczeniu nagród obecni byli m.in. Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent m.st. Warszawy, Joanna Fabisiak, prezes zarządu  Fundacji "Świat na tak", Marek Michalak, rzecznik Praw Dziecka, Marta Czapińska, szefowa gabinetu MEN, Ryszard Czerniawski - zastępca rzecznika Praw Obywatelskich.

Nagrodę Ambasadora Wolontariatu Dobra otrzymali Stanisław Kowalski (prezes Fundacji "Zdążyć z pomocą") oraz Bogdan Madej, zaś za długoletnią działalność w wolontariacie wyróżnienia otrzymali Mirosława Skoczeń i Bogdan Łopuszyński.

Nagrody dla młodzieży zaangażowanej w pomocy innym "Ósemka" otrzymali - Maciej Adamek - za pracę w hospicjum św. Krzyża, Antoni Bremer - założyciel szkolnego klubu wolontariatu i współpracę ze stowarzyszeniem "Dzieło nowego Tysiąclecia" oraz "Caritas", Bartłomiej Efenberg - wiceprzewodniczący młodzieżowej rady dzielnicy Białołęka, który stworzył profilaktyczny film antynarkotykowy "Impreza życia", Sylwia Gładek - działająca na rzecz osób z niepełnosprawnością, Marcin Grochowski - koordynator klubu szkolnego wolontariatu, powołał telewizję Ignaś.tv oraz uczestniczył w akcji "Zobaczyć morze" z osobami niewidomymi, Mariusz Karwas - za współpracę z domem samotnej matki, Katarzyna Lenkowska - opiekuje się dziećmi ze schorzeniami autyzmu i zespołem Downa, Angelika Małecka - pracuje na rzecz hospicjum domowego oraz opiekuje się 10-letnim chłopcem chorym na autyzm. Wyjątkową nagrodę fundacji "Świat na tak" za nieograniczoną chęć pomocy i wytrwałość otrzymali Michał i Wojciech Kawęccy.

- To jest niezmiernie poruszające, ze przez 21 lat, że każdego roku, w każdym kolejnym pokoleniu są nowi "Wspaniali". Tym bardziej, że to nie jest łatwe w świecie pełnym rozrywek, a przecież trzeba widzieć obok tego drugiego człowieka, który jest w potrzebie - powiedziała Hann Gronkiewicz-Waltz, wręczając nagrody.

Nagrody w kategorii "Ósemeczki" trafiły do Zofii Adamowicz, Dominiki Duły, Zuzanny Kaługi, Aleksandry Kędzierskiej, Antoniego Łukasiaka, Karoliny Moszczyńskiej, Zuzanny Świercz, Aleksandra Zglińskiego. Wręczono także wyróżnienia dla Grup i klubów "Ośmiu” szkolnym klubom wolontariatu.

Galę prowadzili Barbara Grabarczyk i Paweł Płuska.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama