Nowy numer 2/2021 Archiwum

Orszak z papieskimi relikwiami na Targówku

To już siódma edycja orszaku "Za papieżem do świętości", jednak pierwsza z relikwiami ojca świętego. Jego organizatorami są Gimnazjum nr 145 im. Jana Pawła II, Niepubliczne Gimnazjum "Wyspa JP II" oraz Urząd Dzielnicy Targówek.

- Od kwietnia przeprowadzamy "lekcje papieskie", organizujemy koncerty i inne działania o tematyce związanej z kanonizacją w szkołach i przedszkolach Targówka. Orszak jest zwieńczeniem tej akcji - tłumaczy Agata Eldring z Niepubliczego Gimnazjum Wyspa JP II. Pomysłodawcą rajdów i tegorocznego orszaku jest Tomasz Cichocki, dyrektor "Wyspy”.

Uroczystości rozpoczęły się przejazd z relikwiami Jana Pawła II spod parafii Zmartwychwstania Pańskiego przy ul. ks. Ziemowita do parafii św. Marka Ewangelisty w asyście motocyklistów, na czele z burmistrzem dzielnicy Sławomirem Antonikiem. W świątyni dzieci z pobliskich przedszkoli złożyły przed ołtarzem wycięte z papieru serduszka z odciskiem swojej dłoni oraz zapisanym imieniem.

Następnie ulicami Targówka marsz dotarł do parafii św. Rodziny, potem do kościoła św. Faustyny i parafii św. Marii Magdaleny przy ul. Echa Leśne. W każdym z mijanych kościołów uczestnicy orszaku powierzali św. Janowi Pawłowi II osobiste intencje. W procesji wzięło udział około 100 osób, do orszaku dołączyła także liczna grupa rowerzystów ze szkół gimnazjalnych.

Na koniec każdy otrzymał balon z umieszczonym w środku cytatem myśli Jana Pawła II. Balon, oprócz cytatu, zawiera link do strony (www.wyspajp2.pl), dzięki której  powstanie mapa z zaznaczonymi miejscami, do których dotarła myśl Jana Pawła II.

Orszak zakończył się koncertem Macieja Aleksandra Gąsiorka i Pawła Listwona a także Mszą św.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama