Nowy numer 48/2020 Archiwum

Co wymyślą w tym roku bracia nowicjusze?

- Jest jarmark, jest zabawa - mawiają jego stali bywalcy. I mają sporo racji.

25 maja z okazji odpustu św. Dominika na przyklasztornym placu po raz 15. odbędzie się Jarmark św. Dominika. Wydarzenie co roku przyciąga nie tylko tłumy parafian, ale także miłośników jarmarcznych atrakcji z całej Warszawy. - Chodzi o wspólne świętowanie, zabawę i integrację - tłumaczy o. Witold Słabig, proboszcz parafii św. Dominika.

Chętni mogą rozpocząć świętowanie Mszą św. o 9.30. Oficjalnie jarmark rozpocznie się o 10.30 jubileuszowym polonezem oraz tańcami lednickimi. Po nich na dominikańskiej scenie wystąpią bracia nowicjusze.

                                                                                 Zobacz ubiegłoroczny występ:

Jarmark dominikański 2013 - występ braci nowicjuszy
Tamaryszek88

W auli o. Woronieckiego otwarta zostanie także wenta. O 12.30 koncert da Joszko Broda wraz z Dziećmi z Brodą, a o 20.30 wystąpi zespół Pectus.

Przez cały dzień wziąć udział można będzie w fanterii, wyszukać ciekawą książkę czy film, upolować coś ciekawego na jarmarcznym kramie, spróbować klasztornego bigosu czy domowych ciast, a także zobaczyć niedostępne na co dzień klasztorne ogrody.

O 18.15 wśród uczestników fanterii rozlosowane zostaną nagrody główne. W ubiegłym roku szczęśliwcy wygrali m.in. pielgrzymkę do Ziemi Świętej, rower czy książki.

Jak co roku organizatorzy przygotowali także szereg atrakcji dla najmłodszych - m.in. grę Magiczny Ogród czy dmuchaną zjeżdżalnię. Jarmark zakończy się ok. godz. 22.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama