Nowy numer 49/2020 Archiwum

Rodzice pilnie potrzebni

Obywatelska Inicjatywa Rodzin zaprasza rodziców do wygłoszenia w parafiach prelekcji o szkodliwości seksualizacji dzieci i młodzieży.

Stołeczna kampania programu „Stop seksualizacji naszych dzieci” jest  wzorowana na inicjatywie z Wrocławia. W Warszawie i okolicach została zaplanowana na 8 czerwca. Ma na celu rzeczowe przeciwstawienie się deprawacji dzieci i młodzieży w szkołach i przedszkolach tak, by najmłodsi mogli cieszyć się bezpiecznym dzieciństwem. 

- Zaczniemy 8 czerwca w parafiach w diecezji warszawskiej i warszawsko-praskiej. Kolejną taką niedzielę planujemy przeprowadzić we wrześniu. Naszym celem jest również działanie w przestrzeni publicznej. Także w szkołach i w innych miejscach, gdzie ta wiedza jest konieczna – poinformował Artur Jastrzębski na majowej konferencji w sali kurialnej przy ul. Floriańskiej 3.

Poprzez kampanię „Stop seksualizacji naszych dzieci” rodzice i opiekunowie od kilku miesięcy starają się przeciwdziałać temu, co  w sposób instytucjonalny zaczyna być wprowadzane do placówek edukacyjnych i zagraża dzieciom.  Impulsem do jej podjęcia była publikacja w Polsce raportu WHO „Standardy Edukacji Seksualnej w Europie. Podstawowe zalecenia dla decydentów oraz specjalistów zajmujących się edukacją i zdrowie”.

Obywatelska inicjatywa mówi stanowcze „nie” m.in. ideologii gender, programom równościowym w przedszkolach i lekcjom równości w szkołach. Zachęca do  rozmowy z dziećmi o seksualności w kontekście miłości i piękna, angażowania się w prace rad rodziców i trójek klasowych, sprzeciwu wobec prowadzeniu zajęć pozalekcyjnych w szkołach przez sex-edukatorów czy też podpisywania petycji w sprawie zmian legislacyjnych uderzających w dobro najmłodszych. Przekonuje,  że bezpieczeństwo dzieci leży w rękach rodziców. I dlatego to właśnie ich zapraszają do współpracy.

- Pragniemy występować jako rodzice zatroskani o los naszych dzieci, a  nie jako naukowi eksperci. Wolontariuszom zapewnimy przeszkolenie, materiały do prezentacji, ulotki informacyjne, projektory. Szukamy głównie prelegentów, ale także osób, które swoimi zdolnościami mogą  wspomóc akcję w sposób techniczny czy organizacyjny – mówi Anna Badetko-Bereda z OIR.

Szczegółowe informacje o projekcie można znaleźć na stronie internetowej: www.stop-seksualizacji.pl. Wolontariusze mogą się zgłaszać mailowo pod adresem: warszawa@stop-seksualizacji.pl.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama