Nowy numer 47/2020 Archiwum

To jest wolność!

Koncertem muzyki gospel w wykonaniu TGD rozpoczęto uroczystości 25-lecia odzyskania przez Polskę wolności.

W  ekumenicznym koncercie „Psalmy wolności” w parafii Wszystkich Świętych uczestniczył Prezydenta RP Bronisław Komorowski wraz z małżonką.

- Na samym początku przemian w Polsce zapytano Jacka Kuronia, czy w Polsce będzie lepiej. Odpowiedział, że nie wie, czy będzie lepiej, ale na pewno będzie weselej.  Dzisiaj, po tych 25 latach, możemy powiedzieć, że na pewno jest o wiele lepiej – powiedział prezydent przed występem zespołu Trzecia Godzina Dnia. Wezwał do wyrażania postawy wdzięczności i okazywania życzliwości przez wspólne radosne świętowanie.

Na koncercie obecny był również kard. Kazimierz Nycz..

- 25. rocznicę odzyskania wolności będziemy obchodzić dziękując Panu Bogu, a więc na płaszczyźnie religijnej, jak i płaszczyźnie państwowej - zauważył metropolita warszawski.

TGD wykonało m.in.:  psalm 27, „Tylko On”, „Czekam chwili”, „Mój ląd”, „Nadejdzie dzień”, czy „Uratowanych”. Podczas utworu „Błogosław duszo moja Pana”  muzycy poprosili wszystkich o powstanie.  Młodzi wokaliści i instrumentaliści z różnych zakątków Polski, związanych z różnymi wyznaniami chrześcijańskimi śpiewem i pogodną muzyką uczcili 25 lat wolności Polski, ale także - jak sami zaznaczyli - 25 lat wolności wyznawanej religii.

W trakcie koncertu miniświadectwa wygłosili dyrygent chóru Piotr Nazaruk i gitarzysta basowy Piotr Płecha. Organizatorami wydarzenia był KIK w Warszawie i parafia Wszystkich Świętych przy współpracy Polskiej Rady Ekumenicznej.
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama