Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Procesja ze Świętym

Kilkutysięczna procesja z relikwiami krwi Jana Pawła II i wielkim portretem świętego papieża dotarła do Wilanowa. Podczas czterogodzinnej pielgrzymki ulicami Warszawy wierni polecali mu sprawy ojczyzny, Kościoła i swoich rodzin.

11-kilometrowa procesja dziękczynna z relikwiami Św. Jana Pawła II dotarła po czterogodzinnej pielgrzymce ulicami Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Aleje Ujazdowskie, Belwederska, Sobieskiego, a następnie Aleją Rzeczypospolitej do Świątyni Opatrzności Bożej. Uczestniczyli w niej m.in. Kaszubi, którzy ofiarowali Świątyni Opatrzności Bożej kopię figurki Matki Bożej Sianowskiej Królowej Kaszub.

W ostatnim odcinku procesji, tj. od parafii św. Antoniego Marii Zaccarii do Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, dołączyli zaproszeni goście specjalni, tj.: Górale, prezydenci i burmistrzowie miast papieskich i przedstawiciele episkopatu Polski.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma