Gość Katowicki 29/2018 Archiwum

Prezydent posadził Dąb Wolności

- Serdecznie dziękuję za wszystkie wielkie zasługi dla wolności Polski, które poniósł Kościół przez tak trudny okres, za udział w organizowaniu polskiej wolności, który w dalszym ciągu jest niesłychanie ważny, aktualny i za który trzeba być wdzięcznym - mówił prezydent Bronisław Komorowski przed Świątynią Opatrzności Bożej.

Po Mszy św. w Święto Dziękczynienia przed Świątynią Opatrzności Bożej w Wilanowie odbyła się uroczystość posadzenia Dębu Wolności

- To okazja do podziękowania, kierowanego za zasługi historyczne i współczesne dla polskiego Kościoła. Mogliśmy dzisiaj połączyć 25. rocznicę wolności Polski z wdzięcznością za naukę, życie, działanie Prymasa Tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego i Jana Pawła II na rzecz wolności i jej kształtu - powiedział Bronisław Komorowski, sadząc dąb na pamiątkę rocznicy przemian ustrojowych w Polsce. - Serdecznie dziękuję za wszystkie wielkie zasługi dla wolności Polski, które poniósł Kościół przez tak trudny okres, za udział w organizowaniu polskiej wolności, który w dalszym ciągu jest niesłychanie ważny, aktualny i za który trzeba być wdzięcznym - dodał.

W uroczystości wziął udział m.in. sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kardynał Pietro Parolin, kard. Stanisław Dziwisz, nuncjusz apostolski abp Celestino Migliore, Prymas Polski senior abp Józef Kowalczyk oraz kard. Kazimierz Nycz.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma