Nowy numer 44/2020 Archiwum

Błogosławieństwo, świadectwa i festy

Indywidualne błogosławieństwo rodzin, świadectwa, koncert zespołu góralskiego Białodunajcanie, czuwanie modlitewne przed Zesłaniem Ducha Św. i festyn. Pod hasłem "I wzmocnij mnie duchem ochoczym" w dniach od 6 do 8 czerwca przy ul. Skaryszewskiej 12 odbędą się IV Praskie Dni Rodziny.

- Chcieliśmy otoczyć modlitwą rodziny, zwrócić uwagę na jej wielkie znaczenie w czasach, kiedy wartość rodziny jest dewaluowana - wyjaśnia ks. Tomasz Zaczkiewicz SAC, proboszcz parafii św. Wincentego Pallottiego na Kamionku.

Obchody IV Praskie Dni Rodziny rozpoczną się 6 czerwca o godz. 18 Mszą św. z homilią ks. dr. Roberta Wielądka. Po niej świadectwo wygłosi aktor Adam Woronicz, a następnie Joanna i Jacek Wrona z córka Marią Glorią, cudownie uzdrowioną za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. 

W sobotę o godz. 21 rozpocznie się czuwanie modlitewne przed Zesłaniem Ducha Św. O północy ks. Przemysław Krawiec SAC odprawi Msze św. W niedzielę o 12.30 zostanie odprawiona Eucharystia z indywidualnym błogosławieństwem rodzin. - Po Mszy św. wystawimy Najświętszy Sakrament, odmówimy specjalną modlitwę i zaprosimy rodziny, by procesjonalnie podchodziły do ołtarza – wyjaśnia proboszcz.

Około godz. 13.30 rozpocznie się festyn parafialny ze szczególnymi atrakcjami dla najmłodszych. Podobnie jak w ubiegłym roku organizatorzy przygotowali także konkurs. Tym razem został on opracowany na podstawie encykliki Franciszka Evangelii gaudium. Pierwszy, pisemny etap już się odbył, drugi, również pisemny będzie w piątek. Finał konkursu zostanie rozegrany pomiędzy najlepszymi rodzinami podczas festynu parafialnego w niedzielę. Nagrodą jest wycieczka do Ziemi Świętej.

Na zakończenie  Praskich Dni Rodziny o godz. 17 wystąpi zespół góralski Białodunajcanie. Grupa, złożona z dzieci i młodzieży, kultywuje piękną i wciąż żywą tradycję folkloru Skalnego Podhala, popularyzując śpiew, muzykę, tańce i obrzędy swojego regionu. Ich występy to atrakcyjne widowisko, na które składają się nie tylko przygotowanie techniczne, barwa strojów, ale przede wszystkim żywiołowy temperament młodych tancerzy.

Inicjatorem Praskich Dni Rodziny są małżeństwa z Kościoła Domowego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął abp Henryk Hoser.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.skaryszewska.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama