Nowy numer 24/2021 Archiwum

W co się bawią nasze dzieci?

- Mądry rodzic nie będzie próbował walczyć z mediami. Wie, że nie uchroni do końca swojego dziecka przed negatywnym wpływem gier komputerowych, internetu, czy modnych gadżetów. Ale wie też, że poprzez swoją miłość, obecność, wsparcie, zainteresowanie i szczerą rozmowę może znacznie zmniejszyć ryzyko, że komputerowa rozrywka całkowicie wypełni czas, umysł i aktywność jego dziecka - mówi Artur Niegrzybowski, współorganizator sobotniej konferencji w Łomiankach.

- Jako grupa rodziców zgromadzonych w Domowym Kościele i zamieszkujących podwarszawskie Łomianki postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się problemowi, który można określić jednym zdaniem: "W co się bawią nasze dzieci". Taki tytuł nadaliśmy cyklowi konferencji poświęconych tematyce związanej z wychowaniem naszych pociech, a dokładniej temu, z czym nasze dzieci mają styczność w procesie wychowawczym. Mamy już za sobą trzy konferencje poświęcone zagrożeniom, które są związane z wykorzystywaniem niewłaściwych lub wręcz szkodliwych zabawek, budowaniu relacji dziecko-rodzic oraz kształtowania wartości i samoświadomości naszych dzieci - mówi Artur Niegrzybowski, współorganizator konferencji o zagrożeniach i szansach wynikających z obecności dzieci w cyberprzestrzeni oraz o wpływie gier komputerowych na ich zachowania.

Konferencja odbędzie się 7 czerwca w godz. 16-19 w Integracyjnym Centrum Dydaktyczno-Sportowym w Łomiankach przy ulicy Staszica 2. Wstęp wolny.

Program konferencji:

16.00-17.25 "Internet - wirtualny plac zabaw" - Małgorzata Więczkowska
17.25-17.40 przerwa
17.40-18.40 "Jak wyłowić dzieci z sieci? Bezpieczne i rozwojowe korzystanie z internetu" - Marek Robak
18.40-19.00 "Internet – przestrzeń do działania" - Lesław Sierocki, Maciej Ostrowski
19.00 pytania słuchaczy
19.30 zakończenie konferencji

Więcej o konferencji TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama