Nowy numer 33/2018 Archiwum

TAK na serio!

W sobotę w Warszawie ruszył pierwszy Tydzień Modlitw o Powołania do Małżeństwa.

I Tydzień Modlitw o Powołania do Małżeństwa pod hasłem „TAK na serio!” potrwa od 7 do 15 czerwca. Pomysł zrodził się w duszpasterstwie akademickim prowadzonym przez salwatorianów przy parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Zbawiciela w Warszawie.

Pomysł na Tydzień Modlitw o Powołania do Małżeństwa zrodził się w trakcie trwania Tygodnia Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Zakonnego. „Wtedy w naszym duszpasterstwie akademickim rozmawialiśmy o powołaniu. Ktoś w trakcie rozmowy zapytał: ‘No dobra, ale dlaczego w Kościele modlimy się o powołania do kapłaństwa, życia zakonnego, a do małżeństwa nie, skoro mówimy, że to też jest powołanie?’ Od tego pytania wszystko się zaczęło” – mówi KAI ks. Maciej Dalibor, salwatorianin posługujący na warszawskim Mokotowie.

Na tym samym spotkaniu padła propozycja, aby stworzyć taki tydzień modlitwy w połączeniu z konferencjami i spotkaniami. W ten sposób 7 czerwca, w wigilię Zesłania Ducha Świętego, rozpocznie się I Tydzień Modlitw o Powołania do Małżeństwa pod hasłem „TAK na serio!”. „Chodzi o to, aby na serio podejść do tematu małżeństwa, jako do powołania, które proponuje człowiekowi Pan Bóg, które się rozeznaje. Chcemy też promować świadome narzeczeństwo, by młodzi na serio traktowali ten czas przygotowania do przyjęcia sakramentu małżeństwa” – mówi ks. Dalibor.

W Tygodniu Modlitw o Powołania do Małżeństwa będzie czas na modlitwę w intencji ludzi młodych, aby świadomie podchodzili do spraw związanych z małżeństwem. W ramach nabożeństw czerwcowych będzie można usłyszeć teksty o narzeczeństwie, miłości małżeńskiej na podstawie tego, co św. Jan Paweł II mówił do młodych w ramach Światowych Dni Młodzieży.

Co drugi dzień Tygodnia, po wieczornej Mszy św. odbywać się będą spotkania tematyczne, które poprowadzą doświadczenie małżonkowie zaangażowani w prowadzenie kursów przedmałżeńskich, pomoc młodym, towarzyszenie im w podejmowaniu życiowych decyzji.

I Tydzień Modlitw o Powołania do Małżeństwa zakończy akademicka Eucharystia tzw. Dwudziestka (od godziny rozpoczęcia), w czasie której odbędzie się błogosławieństwo narzeczonych, a po Mszy św. zaplanowano wspólną agapę.

Ze szczegółami można się zapoznać na profilu wydarzenia na Facebooku.

« 1 »

Zobacz także

  • nika
    07.06.2014 16:35
    Oby jak najprędzej w całym Kościele!!!
    To w rodzinach jest przecież źródło każdego świętego powołania - kapłańskiego i zakonnego też...
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma