Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Maryja rusza w drogę

Kopia obrazu MB Jasnogórskiej rozpoczyna pielgrzymkę w archidiecezji warszawskiej. Zacznie od Piastowa, gdzie na stadionie miejskim władze miasta powierzą jego mieszkańców opiece Matki Bożej.

Matka Boża odwiedzi wszystkie parafie i domy zakonne archidiecezji warszawskiej. Przez jeden dzień będzie również w kaplicy Pałacu Prezydenckiego. W każdym miejscu nawiedzenie poprzedzą specjalne rekolekcje. Peregrynacja obrazu MB Częstochowskiej rozpocznie się w Piastowie 15 czerwca br. i trwać będzie do 7 czerwca 2015 r., gdy podczas VIII Dnia Dziękczynienia w Wilanowie odbędzie się wielkie dziękczynienie za łaski.

To druga peregrynacja obrazu jasnogórskiego w archidiecezji warszawskiej, trzecia w samej Warszawie. Sama idea sporządzenia kopii Ikony Jasnogórskiej i jej pielgrzymowania po polskich parafiach powstała w czasie uwięzienia kard. Stefana Wyszyńskiego. W 1957 roku nowo powstała Ikona Nawiedzenia została pobłogosławiona przez papieża Piusa XII, po czym nawiedziła Archikatedrę Warszawską. To tu rozpoczęła się ta pierwsza, historyczna peregrynacja.

  Tomasz Gołąb /GN - Nawiedzenie wpisuje się w projekt zapoczątkowany w 1957 r. przez kard. Karola Wojtyłę i kard. Stefana Wyszyńskiego, wielkich pasterzy Kościoła polskiego – podkreśla kard. Kazimierz Nycz. - Pierwsza peregrynacja skończyła się z pierwszą Solidarnością, druga jest świadkiem naszej wolności – dodaje.

Piastów nieprzypadkowo jest miejscem rozpoczęcia tegorocznej peregrynacji. Rada Miasta Piastowa specjalną uchwałą postanowiła oddać miasto i jego mieszkańców szczególnej opiece Matki Bożej Częstochowskiej. Sam akt oddania, z udziałem mieszkańców i polskich biskupów, odbędzie się właśnie w niedzielę, w dniu rozpoczęcia nawiedzenia.

« 1 2 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma