Nowy numer 33/2018 Archiwum

Festiwal Nadziei

Ulicami Warszawy przeszedł Marsz dla Jezusa. Przez weekend trwało modlitewne spotkanie na stadionie Legii. Festiwal to ekumeniczna inicjatywa ewangelizacyjna.

Podczas ekumenicznego spotkania na stadionie przy ul. Łazienkowskiej ewangeliczne przesłanie wygłosił Franklin Graham, amerykański ewangelista i pastor. - Pragniemy pieniędzy, posiadłości, władzy, seksu, ale to wszystko nie wystarczy, aby wypełnić pustkę w sercu człowieka. Tylko Jezus zna odpowiedzi na twoje pytania. Pragnie osobistej więzi z tobą. Złóż swoje dotychczasowe życie Jezusowi, a Bóg da ci nowe życie - mówił

Na koniec przemówienia zaprosił chętnych do wspólnej modlitwy i powierzenia się Bogu.

Festiwal Nadziei to także bogactwo muzyczne. W sobotę na scenie wystąpili m.in. Tommy Coomes Band, chór TGD i Natalia Niemen. W niedzielę po godz. 17 można słuchać Michaela W. Smitha czy New Life M.

Organizatorami festiwalu są Billy Graham Evangelistic Association i Fundacja Festiwal Nadziei. Na stronie internetowej tego wydarzenia, w związku z częstymi pytaniami dotyczącymi współpracy chrześcijan różnych wyznań w ramach przygotowań do Festiwalu Nadziei informują, że "szeroko pojęta współpraca środowisk chrześcijańskich była od początku jednym z celów festiwalu".

Dalej oświadczają: "Zgodnie z zamierzeniami organizatorów treścią Festiwalu Nadziei będzie Ewangelia o zbawieniu JEDYNIE przez Jezusa Chrystusa, a zostanie ona wyrażona poprzez program muzyczny skupiony JEDYNIE wokół osoby Jezusa Chrystusa oraz JEDNO przesłanie Nadziei, wygłoszone przez pastora Franklina Grahama. JEDYNĄ literaturą dostępną podczas Festiwalu będzie Pismo Święte oraz materiały wydane przez Fundację Festiwal Nadziei, a JEDYNYM patronem całego przedsięwzięcia jest nasz Pan i Zbawiciel Jezus Chrystus".

« 1 »

Zobacz także

 • eko
  17.06.2014 18:26
  Byłem na Festiwalu Nadziei. Z początku mi się bardzo podobało - pieśni, występy i kazanie Franlikna było OK
  Jednak mniej mi się już podobało - jako katolikowi - zawoalowane próby zachęcania do podania swych danych, by potem mieć kontakt ze swoim ,,konsultantem duchowym"....
  Ja swych danych nie podałem, argumentowałem, że dla mnie autorytetem w sprawach wiary jest Kościół Katolicki.
  Jak to odczułem - wyznania Jezusa swym Panem uważano tam za wstąpienie do wspólnoty Bożej - ludu Bożego, zaś wyznanie Jezusa Panem jako alternatywę spowiedzi świętej!...
  Fakt, że na murawie uznałem Jezusa moim Panem, ale i tak wkrótce wyznam swoje grzechy w konfesjonale a na przyszłość będę bardziej uważał, na tego typu imprezy.;-)
 • WP
  17.06.2014 19:20
  Eko jak byś zostawił swoje dane zostalbyś skontaktowany z jedną z katolickich wspólnot, która organizował FN.
  doceń 0
 • WP
  17.06.2014 19:28
  Eko jak byś zostawił swoje dane zostalbyś skontaktowany z jedną z katolickich wspólnot, która organizował FN.
  doceń 0
 • czytacz Biblii nie zWawy
  19.06.2014 00:13
  o spowiedzi za czasów św. Pawła:
  "Dz 19:18 bw " Wielu też z tych, którzy uwierzyli, przychodziło, wyznawało i ujawniało uczynki swoje."
  o grzeszności i potrzebie ciągłego nawracania i rzucania się w miłosierdzie Boże:
  "1J 3:20 bw " jeśliby oskarżało nas serce nasze, Bóg jest większy niż serce nasze i wie wszystko."
  Dobrze, że ludzie się modlą i oddają swoje życie i grzechy prawdziwemu Jezusowi, ukrzyżowanemu i zmartwychwstałemu. Ale jeszcze długa droga przed nami, by stać takimi, jakimi On nas chce.
  Konflikt między różnymi tradycjami katolickimi i ewangelikalnymi jest moim zdaniem nieuchronny, co widać na tym forum, nie tylko między katolickimi i ewangelikalnymi, ale i w obrębie każdej z nich.
  Poza tym pełnego ekumenizmu brakuje mi na liście zdominowanej przez protestantów ewangelikalnych i ewangelickich Rady Festiwalu Nadziei prawosławnych i starokatolików.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma