Nowy numer 33/2018 Archiwum

Maszerowali dla Jezusa

"Powiedz to głośno do siostry i brata: Jezus jest Panem całego świata", "Jestem w Warszawie i błogosławię" czy "Jezus jest królem Polski". To salwy pokojowego marsz,u jaki w niedzielę przeszedł ulicami stolicy.

Ogólnopolski Marsz dla Jezusa rozpoczął się przecięciem biało-czerwonej wstęgi. Wyruszył w południe z pl. Piłsudskiego. Radosną atmosferę podgrzewał jadący na platformie zespół muzyczny. Wokaliści przy akompaniamencie gitar, klawiszy i perkusji śpiewali radosne pieśni religijne, a konferansjer informował przechodniów i wyglądających z okien mieszkańców: "Idziemy ulicami Warszawy, by wam wszystkim powiedzieć, że Jezus jest Królem".

Na trasie zaplanowanych było pięć przystanków, podczas których głos zabrali przedstawiciele poszczególnych wyznań. Na pl. Zamkowym przemawiał przedstawiciel Kościoła rzymskokatolickiego. - Jesteśmy z różnych miast i różnych wyznań. Jednoczy nas wiara w Chrystusa. Wszyscy mówimy: "Jezus jest naszym Panem" - powiedział o. Jacek Dubel, należący do Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji przy KEP.  Przypomniał słowa św. Jana Pawła II, który w 300. rocznice odsieczy wiedeńskiej mówił w Polsce, że wszyscy są powołani do zwycięstwa. O. Dubel zwracając się do uczestników marszu dodał również: - Jesteśmy powołani do bycia misjonarzami w naszych środowiskach. Mamy być solą ziemi i światłem świata. Powołani jesteśmy także do świętości - mówił. Zaproponował modlitwę do Boga przez Jezusa, aby Duch św. zstąpił na Warszawę i całą Polskę, aby wiara w Boga stałą się powszechna. Na zakończenie postoju została odmówiona modlitwa Ojcze Nasz, w którą włączyli się nie tylko uczestnicy marszu, ale również przechodnie.

Przy Pałacu Prezydenckim pastor Andrzej Bajeński poprowadził modlitwę w intencji sprawujących władzę. Kolejne przystanki zaplanowano przy pomniku Mikołaja Kopernika, na placu Trzech Krzyży i przed Sejmem. Przed wejściem na stadion Legii uczestnicy wypuścili niesione ze sobą balony z doczepionymi karteczki z własnymi prośbami. Na samym stadionie przesłanie wygłosi Franklin Graham. Wystąpiły też: Newsboys, Dennisa Agajaniana, Tommy Coomes Band i New Life M. oraz Exodus 15.

Marsz dla Jezusa był częścią dwudniowego Festiwalu Nadziei, który 14 i 15 czerwca odbywał się na stadionie przy Łazienkowskiej. W tym roku brały w nim udział: Kościół Chrystusowy w RP, Kościół Chrześcijan Wiary Ewangelicznej, Kościół Zielonoświątkowy w Polsce, Kościół Boży w Chrystusie, Kościół Rzymskokatolicki i Kościół Chrześcijan Baptystów. Został objęty patronatem posła Johna Abrahama Godsona i radnego dzielnicy Białołęka m. st. Warszawy Marcina Korowaja.

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma