Nowy numer 44/2020 Archiwum

Poszli z Maryją

250 osób przeszło w piątek w procesji fatimskiej ulicami Żoliborza. W parafii pw. św. Stanisława Kostki odbywają się od 1998 r.

- Parafia żyje przesłaniem fatimskim. Prócz odbywających się od maja do października każdego 13. dnia miesiąca procesji ulicami nieopodal kościoła, czcimy także pierwsze piątki miesiąca. Tym samym wpisujemy się w Wielką Nowennę Fatimską będącą przygotowaniem do 100. rocznicy objawień Matki Bożej trzem pastuszkom w Portugalii – mówi ks. Michał Kotowski, wikariusz parafii św. Stanisław Kostki.

Procesja wyrusza z kościoła po wieczornej Mszy św. o godz. 18. Przechodzi ul. Felińskiego i Wojska Polskiego, by Kozietulskiego wrócić do świątyni. Jest eskortowana przez policję.

- Zawsze odmawiamy Różaniec z rozważaniami. Modlimy się w intencji świata, pokoju, młodzieży czy parafian. W maju procesję kończymy Litanią Loretańska a w czerwcu Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Śpiewamy też pieśni – wyjaśnia kapłan. Figurę Matki Bożej Fatimskiej niosą przedstawiciele grup przykościelnych, a także młodzieży, ojców czy matek. Uczestniczą w niej głównie parafianie, ale są też osoby przyjezdne. W zależności od miesiąca zbiera się od 200 do 300 osób. Frekwencja zależy często od pogody.
Po powrocie do kościoła figura odstawiana jest do bocznej nawy. Nabożeństwo kończy się  odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego i błogosławieństwem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama