Nowy numer 43/2020 Archiwum

Nie ma jak z tatą

Dzień Ojca poprzedził piknik w Dobrym Miejscu w Lesie Bielańskim. Można było na żywo posłuchać zespołu Propaganda Dei, grającego chrześcijańskie reggae, zobaczyć jak przygotowana do akcji wyjeżdża straż pożarna, albo obejrzeć razem z dziećmi przedstawienie "Jaś i Małgosia".

W niedzielę od godz. 10 do 16 plac przed Kościołem Pokamedulskim i Dobre Miejsce przy ul. Dewajtis opanowały rodziny. "Piknik z Tatą" zwraca uwagę na to, jak ważni są ojcowie w życiu każdej rodziny. Tuż po rozpoczęciu wydarzenia, w kościele pokamedulskim została odprawiona Msza św., podczas której ojcowie mogli złożyć ślubowanie wzięcia pełnej odpowiedzialności za siebie, żonę i dzieci, zaczerpnięte z filmu "Odważni".

- Będę kochał ich, ochraniał i służył im. Będę prowadził ich do Boga, jako duchowy przewodnik rodziny. Będę wierny mojej żonie, kochał ją i szanował. Będę gotowy oddać za nią życie, tak jak Chrystus oddał za mnie. Będę uczył syna/córkę miłości do Boga z całego serca, z całego umysłu i z całej siły. Będę uczył go/ją szacunku dla władz i odpowiedzialności. Będę walczył ze złem, dążył do sprawiedliwości, miłosierdzia i miłości. Będę traktował innych z życzliwością, szacunkiem i współczuciem. Będę pracował sumiennie dla dobra mojej rodziny. Wybaczę tym, którzy mnie skrzywdzili i pojednam się z tymi, których sam skrzywdziłem. Będę żył uczciwie jako człowiek odpowiedzialny przed Bogiem. Będę czcił Boga, słuchał Jego słowa i wykonywał Jego wolę" - mówiły głowy rodziny.

Po Eucharystii festyn ruszył na całego. Koncert dał zespół "Propaganda Dei" grający muzykę reggae. Ulicą Dewajtis, ruchem wahadłowym kursował zaprzęg konny. Popularnością cieszyły się między innymi: malowanie dzieciom twarzy, rzut lotką do tarczy, strzelanie z łuku, rzut długą strzałą i kucyki. Wielką atrakcją były wozy strażackie i radiowóz. Dzieci mogły oglądać je z bliska. Kolejki ustawiały się do dmuchanej wielkiej zjeżdżalni i trampoliny

W ramach cyklu Niedzielne Bajeczki, warszawski Teatr Jumaja zagrał dla najmłodszych spektakl "Jaś i Małgosia". Przedstawienie to ciepła opowieść o rodzicielskiej miłości. Ojciec- drwal, samotnie wychowujący swe pociechy, otacza je wielką czułością i troską. Każdego dnia ciężko pracuje, by zapewnić dzieciom byt. W Dzień Ojca, dzieci wybierają się do lasu, by zrobić ukochanemu tacie niespodziankę w postaci jego ulubionych pierogów z jagodami. Właśnie podczas zbierania jagód rozpoczyna się ich przygoda z niebezpieczną Babą Jagą! Bajka pokazywała, jak ważne dla każdego dziecka jest posłuszeństwo rodzicom.

« 1 »
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama