Nowy numer 43/2020 Archiwum

"Wycofajcie się"

Około 200 osób protestowało przed Ministerstwem Kultury na Krakowskim Przedmieściu przeciwko bulwersującemu spektaklowi "Golgota Picnic". W piątek na pl. Defilad tekst pseudosztuki Rodrigo Garcíi ma być czytany przez aktorów, a w teatrze TR Warszawa planowany jest pokaz zapisu wideo spektaklu.

- To zaplanowana akcja wymierzona w byt państwa polskiego - mówił Wojciech Reszczyński podczas pikiety przed budynkiem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Około 200 osób protestowało na Krakowskim Przedmieściu przeciwko zaplanowanym na piątek pokazom zapisu wideo kontrowersyjnej sztuki argentyńskiego reżysera Rodrigo Garcíi "Golgota Picnic".

- Od dłuższego czasu z publicznych pieniędzy finansowane są przedsięwzięcia bluźniercze, godzące w naszą religię. Nie możemy się na to zgodzić - mówiła poseł Małgorzata Sadurska.

Protestujący domagali się, by dyrektorzy polskich teatrów zrezygnowali z promowania "Golgoty Picnic".

- To nie przypadek, że bilety na ten spektakl rozdawane są za darmo - mówił red. Wojciech Reszczyński. - Wycofajcie się z tego. Inaczej traficie na listę hańby narodu - dodał.

Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama