Nowy numer 43/2020 Archiwum

"To jest szatańska inicjacja"

Ok. 150 osób modliło się ekspiacyjnie pod Teatrem Rozmaitości.

Spora grupa protestujących zebrała się już przed godz. 16. O tej porze w Teatrze Rozmaitości miała odbyć się projekcja spektaklu bluźnierczego spektaklu "Golgota Picnic". - To jest szatańska inicjacja, którą chcemy przerwać modlitwą. Módlmy się za wszystkich, którzy będą oglądać ten spektakl - apelował obecnym na demonstracji ks. Jerzy Garda, misjonarz.

Uczestnicy manifestacji odmówili m.in.: Różaniec i Koronkę. Mieli także ze sobą transparenty: "Kultura, nie bluźnierstwo”, "Stop bluźnierstwom i szyderstwu z męki Chrystusa”, "Pseudoartyści i zboczeńcy wszelkich maści - psycholog czeka”. Wejścia do teatru pilnowała policja.

"To jest szatańska inicjacja"   Wejścia do budynku pilnowała policja Agata Ślusarczyk /GN - To jest duchowe starcie, ekspiacja. Chcemy powstrzymać lucyferycznego ducha, który tam w środku zaszczepiany jest pewnej elicie, która ogląda ten spektakl. Trzeba na to reagować - uważa Grzegorz Senatorski, uczestnik Krucjaty Różańcowej, której członkowie także uczestniczyli w ekspiacyjnej modlitwie.

- Skończyła nam się sesja, uczestniczymy w tym proteście, by dać świadectwo. Chcemy także naszą obecnością wyrazić sprzeciw wobec dominującego głosu środowisk lewicowych w naszym kraju - mówili dwaj studenci Politechniki Warszawskiej.

W sumie w proteście wzięło udział ok. 150 osób. Ok. godz. 20 przeciwnicy "Golgota Picnic” zebrali się także na placu Defilad. Przed wejściem głównym do Pałacu Kultury i Nauki zaplanowano odczytywanie dialogów z bluźnierczego spektaklu przez aktorów warszawskich teatrów.

To kolejna manifestacja w stolicy w związku z bluźnierczym spektaklem. 25 czerwca przed Ministerstwem Kultury na Krakowskim Przedmieściu protestowało ok. 200 osób. Krytyczny głos w tej sprawie zabrały także obydwie warszawskie kurie.

Czytaj także:

 

 

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama