Nowy numer 44/2020 Archiwum

Rodziny, przybywajcie!

Trampolina, wielkie bańki mydlane, malowanie gipsowych figurek, zjeżdżalnie, tor przeszkód, rzuty do celu czy siatkówka to tylko niektóre z atrakcji czekających na maluchy w Warszawskiej Strefie Rodziny: na Podzamczu i na Pradze.

- Głównym celem projektu jest integracja  rodziny przez wspólną aktywność. Stwarzamy rodzicom możliwość spędzania czasu z dziećmi, udostępniając miejsce i proponując różne gry, zabawy i zabawki – wyjaśnia Anna Wojda, jedna z koordynatorek WSR.

Całość atrakcji jest podzielona na 3 części. Strefa malucha to „Gimnastyka dla smyka”, „Kufer pełen bajek”, „Balonikowo”, „Maluszkowe łamigłówki”, malowanie buziek i robienie wielkich baniek. Strefa aktywności to warsztaty plastyczne, zabawy na trampolinie, stare i nowe gry podwórkowe oraz zabawy ruchowe. Strefa relaksu, okupowana głównie przez dorosłych, to leżaki i koce do „nic nie robienia”, a także  rodzinne gry przy stoliku. Organizatorzy zapraszają rodziny z dziećmi do lat 10.

Warszawska Strefa Rodziny jest otwarta w każdą sobotę i niedzielę lipca i sierpnia od godz. 11 do 18. Mieści się w ogródku Zespołu Ognisk Wychowawczych przy ul. Starej 4 (wejście od strony parku Fontann Multimedialnych).

Organizatorzy, zachęceni sukcesem ubiegłorocznej akcji, postanowili poszerzyć zasięg swojej działalności i w tym roku uruchomili też druga lokalizację: na Pradze przy ul. Środkowej 9. W obu miejscach wstęp jest wolny.

W tym roku nowością ZOW jest Rodzinna Strefa Sportu, która będzie czynna w wakacje od poniedziałku do piątku od godz.10 do 20. W jej ramach zostanie udostępnione boisko do piłki nożnej, kort tenisowy, stół do tenisa stołowego oraz miejsce do streetballu i gry w badmintona. Wstęp na atrakcje jest wolny. Osoby nieposiadające własnego sprzętu sportowego (rakietek, piłek) będą mogły go wypożyczyć za kaucją.

Pomysłodawcą Warszawskiej Strefy Rodziny i Rodzinnej Strefy Sportu jest Zespół Ognisk Wychowawczych im. Kazimierza Lisieckiego „Dziadka” wraz z Biurem Pomocy i Projektów Społecznych. Projekty realizowane są w ramach programu „Rodzina" Miasta Stołecznego Warszawy.

Szczegółowe informacje o obu projektach dostępne są na stronie www.zow.pl, a także na fanpage'u: Warszawskie Sprawy Społeczne.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama