Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Tornister Pełen Uśmiechów

Kolejny raz Caritas diecezji warszawsko-praskiej organizuje akcję, w której ludzie dobrej woli mogą pomóc zapakować tornistry najuboższym uczniom.

Akcja polega na rozprowadzeniu wśród ludzi dobrej woli pustych tornistrów, które zostaną przez nich wypełnione przyborami i artykułami szkolnymi, takimi jak bloki, zeszyty, kredki, farby, piórniki i inne przybory potrzebne dzieciom w szkole.

Tornistry zostaną rozprowadzone w poszczególnych parafiach, do których chętne osoby mogą zgłaszać swój udział w akcji. Puste tornistry zostaną rozdane darczyńcom 15 sierpnia br. w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zaś wypełnione powinny wrócić do parafii do 24 sierpnia 2014 r. Parafie, które zechcą uczestniczyć w akcji zatrzymają 50 proc. wypełnionych plecaków, zaś druga połowa plecaków trafi do dzieci będących pod stałą opieką Caritas DWP. Zaopatrzone plecaki powinny wrócić do Caritas DWP do 29 sierpnia br.

Osoby zainteresowane udziałem w akcji mogą się zgłaszać pod tel. 22 619 44 76. Odbiór pustych tornistrów odbywa się od 4 do 14 sierpnia w biurze Caritas przy ul. Kawęczyńskiej 49.

- W 2013 r. w akcji wzięło udział 21 parafii diecezji warszawsko-praskiej. Wspólnie rozdaliśmy ponad 1000 plecaków. W wielu parafiach liczba chętnych, którzy chcieli włączyć się w pomoc dzieciom znacznie przewyższyła liczbę rozdanych plecaków - informuje ks. Rafał Paździoch.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma