Nowy numer 3/2021 Archiwum

Pieszo do św. Faustyny

Piesza Pielgrzymka z Warszawy do Ostrówka wyruszy 26 lipca po raz szósty. Tym razem pątnicy modlić się będą w intencji powołań kapłańskich i do życia zakonnego, rozpoczynając 9-letnią nowennę.

Pielgrzymka obędzie się pod hasłem "Oto idę Panie na Twe wezwanie, oto idę na podbój dusz" i odbędzie się w 90. rocznicę przyjazdu św. Faustyny do Ostrówka. - Z tej okazji rozpoczynamy 9-letnią nowennę - przez 9 lat pielgrzymować będziemy w intencji powołań kapłańskich i do życia konsekrowanego - wyjaśnia s. Dominika Steć ZSJM, współorganizatorka pielgrzymki. I dodaje: - Nasze pielgrzymowanie wprowadzi nas także w obchody 100-lecia przyjazdu św. Faustyny do Ostrówka, które będziemy obchodzić w 2024 r.

Pielgrzymi wyruszą 26 lipca z kościoła p.w. Miłosierdzia Bożego przy ul. Żytniej, gdzie o godz. 7 zostanie odprawiona Msza św. Pielgrzymka potrwa dwa dni, na jej trasie znajdą się m.in.: Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej, katedra św. Michała Archanioła i św. Floriana, kościół Matki Bożej Loretańskiej na Pradze czy bazylika Świętej Trójcy w Kobyłce. Pątnicy nawiedzą także Ossów, gdzie znajdują się groby Polaków poległych w 1920 r. w Bitwie Warszawskiej. Pątnicy dotrą do Ostrówka 27 lipca ok. godz. 17. Przy Domu św. Faustyny, w którym przyszła święta przez rok pracowała u państwa Lipszyców zarabiając na wiano zakonne, zostanie odprawiona Msza św. Pielgrzymi przejdą łącznie ok. 29,5 km.

W tym roku pątnicy mają do wybory dwie grupy: bł. ks. Michała Sopoćko - dla chcących pielgrzymować w skupieniu (przewodnik: ks. Marcin Łukaszewicz) i św. Faustyny - do której zaproszona jest młodzież (przewodnik: ks. Krystian Czerski). - Na pątniczy szlak zapraszamy wszystkich, którzy chcą kroczyć śladami Apostołki Bożego Miłosierdzia - zachęcają organizatorzy.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 20 lipca telefonicznie 509 159 436, 693 833 601 lub mailowo dominikazsjm@gmail.com. Koszt pielgrzymki - 25 zł (opłata zawiera nocleg, ubezpieczenie i przewóz bagażu).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama