Nowy Numer 29/2018 Archiwum

W środę wyniki kontroli w szpitalu prof. Chazana

Rosną naciski na prezydent stolicy Hannę Gronkiewicz-Waltz, aby odwołała dyrektora szpitala Św. Rodziny.

Zakończyła się kontrola zlecona przez władze Warszawy w szpitalu św. Rodziny. Przeprowadzono ją w konsekwencji nagonki na dyrektora szpitala prof. Bogdana Chazana, przypuszczonej za to, że odmówił zabicia dziecka i nie wskazał zabójcy, który zrobiłby to za niego (w zamian zaoferował opiekę podczas ciąży, porodu i po porodzie, a także ewentualne skorzystanie z hospicjum dla dzieci).

Jak podaje portal tvnwarszawa.pl, we wtorek wpłynęła ostatnia opinia specjalisty. Ze sporządzonym po kontroli raportem ma zapoznać się prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz i w środę ustosunkować się do niego. Portal powołuje się na anonimowego ważnego urzędnika, który miał stwierdzić, że według raportu „pewne rzeczy nie zostały dotrzymane”.

Zwolennicy aborcji naciskają na Hannę Gronkiewicz Waltz, aby odwołała prof. Chazana. Szef stołecznego SLD, Sebastian Wierzbicki grozi, że jeśli prezydent Warszawy nie zrobi tego, jego partia złoży zawiadomienie o popełnieniu przez nią przestępstwa.

Przeczytaj komentarz Teraz pani prezydent.

« 1 »

Zobacz także

 • gada
  08.07.2014 15:47
  Dla mnie to jest tzw. "podpucha". Dlaczego ta pani nie zgłosiła się od razu do szpitala bielańskiego, tylko na madala, gdzie wiadomo wszem i wobec - aborcji nie wykonuje sie ??? Jak to mozliwe, że nie miała wykonanych żadnych badań ?
  doceń 7
 • agnostos
  08.07.2014 16:43
  Polska jest państwem prawa. A to oznacza, że prof. Chazan, który przekroczył nawet swoje prawo do wolności sumienia, powinien być ukarany.
  Swoją droga mówienie, że czyn prawnie dozwolony w państwie polskim to zabójstwo dziecka, a w skazanie lekarza, który wykona aborcję to wskazanie mordercy, to katolicka nowomowa. Takie "argumenty" wykluczają dyskusję z tymi, którzy maja inaczej uformowane sumienie. A zaznaczam, że maja do tego wszelkie prawa, sama konstytucja im to zapewnia.
 • Agaton
  08.07.2014 19:05
  Chazan i Piecha - jeden wart drugiego.
  doceń 0
 • gwkrb
  09.07.2014 11:28
  prawo zwyciężyło
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma