Nowy numer 44/2020 Archiwum

Warszawski tor przeszkód

Wymiana nawierzchni na Wisłostradzie, remont mostu na ul. Białołęckiej, w czwartek przejazd ulicami miasta rolkarzy, a w piątek Sonisphere Festival na Stadionie Narodowym - coraz trudniej poruszać się po mieście.

W związku z wymianą nawierzchni na Wisłostradzie - od czwartku, od ok. godz. 22, do poniedziałku, do godz. 6 - zamknięta dla ruchu zostanie jezdnia wschodnia ul. Wybrzeże Gdyńskie na odcinku od ul. Krasińskiego do ul. Gwiaździstej. Ruch w obydwu kierunkach będzie poprowadzony jezdnią zachodnią. W związku z remontem zmienią się trasy autobusów linii 114 i 118. Pierwsza pojedzie od pl. Wilsona, ul. Słowackiego do Trasy AK. Linia 118 z Wisłostrady skręcą w ul. Krasińskiego i ul. Słowackiego dojadą do Trasy AK.

Na dłuższe zmiany w ruchu muszą się przygotować kierowcy podróżujący mostem nad Kanałem Żerańskim. Zarząd Dróg Miejskich rozpoczął remont na moście przy ul. Białołęckiej. Prace potrwają 2, 3 tygodnie. Jezdnia została zwężona – obowiązuje jeden kierunek ruchu, w stronę ul. Płochocińskiej. W pierwszym etapie prac zamknięta dla ruchu będzie północna strona mostu, w drugim - południowa strona przeprawy. W obydwu etapach utrzymana będzie możliwość jazdy od ul. Białołęckiej w kierunku ul. Płochocińskiej.

Kolejne utrudnienia związane są z odbywającymi się w mieście imprezami. W czwartek wieczorem, w ramach imprezy NightSkating Warszawa, ulicami centrum miasta przejadą rolkarze. Wyruszą ok. godz. 20.30 sprzed pomnika Mikołaja Kopernika na Krakowskim Przedmieściu. Następnie przejadą ulicami: Nowy Świat, Al. Jerozolimskie, Chałbińskiego, al. Niepodległości, Wawelska, Żwirki i Wigury, Racławicka, Wołoska, Rzymowskiego, Puławska, Pileckiego, Gandhi, Dereniowa, Stryjeńskich, Wąwozowa, al. Komisji Edukacji Narodowej, Rolna, Bukowińska, al. Niepodległości, Batorego, Waryńskiego, pl. Konstytucji, Marszałkowska, Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście.

Z kolei w piątek na Stadionie Narodowym odbędzie się festiwal muzyczny - Sonisphere Festival. Od godz. 14 do 21 obszar Saskiej Kępy (ograniczony ulicami: al. Poniatowskiego, al. Waszyngtona, ul. Międzynarodowa, al. Stanów Zjednoczonych oraz Wał Miedzeszyński) będzie wyłączony z ruchu indywidualnego (z wyjątkiem pojazdów osób posiadających identyfikatory wydawane przez Urząd Dzielnicy Praga-Południe, pojazdów ZTM, taksówek oraz pojazdów jednośladowych).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama