Nowy numer 25/2018 Archiwum

"Wicher" nie "Wypad"

W wydaniu 28/2014 "Gościa Warszawskiego" zamieściliśmy artykuł Małgorzaty Buczek "Nie dać się życiu pokonać". Z winy redakcji materiał, opowiadający o losach m.in. Witolda Kieżuna ps. "Wypad”został zilustrowany zdjęciem innego powstańca, Stanisława Firchała ps. "Wicher”.

Stanisław Firchał ps. "Wicher”, ur. 14 lutego 1925 r., w Powstaniu Warszawskim walczył w III Obwodzie „Waligóra” w plutonie 323. Rozpoznany został przez wnuka - Łukasza Firchała na zdjęciach z powstańczych kronik, które posłużyły do stworzenia "Powstania Warszawskiego", pierwszego filmu fabularnego o wydarzeniach z sierpnia 1944 r. Przez pomyłkę zdjęciem tym zilustrowaliśmy artykuł o losach czerech innych powstańców: Witolda Kieżuna ps. "Wypad”, Marii Pajzdeskiej "Marysi”, Janiny Rożeckiej "Dory” i Sławomira Pocztarskiego "Bobra”.

Za pomyłkę Czytelników, autorkę tekstu, a przede wszystkim jego bohatera - przepraszamy.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma