Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Dla każdego coś miłego?

Dziś o 17.00 na pl. Defilad ogłoszenie wyników głosowania na projekty w ramach budżetu partycypacyjnego. Do podziału było ponad 26 milionów złotych. Do etapu głosowania zostało zakwalifikowanych 1390 projektów dotyczących 18 dzielnic Warszawy.

- To pierwszy proces współdecydowania o mieście przeprowadzony w Warszawie w takiej skali. Liczba mieszkańców, którzy się zaangażowali poprzez zgłaszanie projektów, ich promowanie i głosowanie, naprawdę robi wrażenie. To dla mnie znak, że warto kontynuować ideę partycypacji w przyszłym roku. Na budżet patrzę również jako na narzędzie do słuchania potrzeb mieszkańców. Cieszy mnie proekologiczne i społeczne spojrzenie warszawiaków na miasto. Świadczy o tym profil zgłoszonych projektów,  m.in. ścieżek rowerowych, siłowni plenerowych, projektów aktywizujących seniorów czy też wzbogacających wspólną przestrzeń poprzez budowę placów zabaw, czy też zasadzanie krzewów i drzew – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent m.st. Warszawy.

11 lipca o 17.00 na pl. Defilad Hanna Gronkiewicz-Waltz ogłosi zwycięskie projekty. W przypadku deszczu ogłoszenie odbędzie się w Sali Kisielewskiego w PKiN.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma