Nowy numer 28/2018 Archiwum

AK: dwulicowa H. Gronkiewicz-Waltz

- Deklaruje się Pani praktykującą katoliczką, członkinią wspólnoty "Odnowa w Duchu Świętym", przyjmuje Pani Komunię św., zawierzała Pani mieszkańców Warszawy przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Łaskawej Patronki Stolicy. Czy godzi się być człowiekiem o dwóch obliczach? - pyta Hannę Gronkiewicz-Waltz Akcja Katolicka Archidiecezji Warszawskiej, apelując o zmianę decyzji w sprawie prof. Chazana.

List otwarty w sprawie odwołania prof. Bogdana Chazana ze stanowiska dyrektora Szpitala im. Świętej Rodziny skierował do prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz diecezjalny oddział Akcji Katolickiej. Prezes Elżbieta Olejnik w imieniu członków AK prosi prezydent Warszawy o zmianę jej decyzji.

"Profesor Chazan jest lekarzem z bogatym doświadczeniem zawodowym popartym wieloletnim dorobkiem naukowym. Jest znany i ceniony wśród pacjentów, personelu szpitalnego, kolegów lekarzy w Polsce i na świecie. Próba umniejszenia profesjonalizmu pana Profesora, próba upokorzenia Go i stosowanie kary z tego powodu, że odmówił pozbawienia życia niepełnosprawnego dziecka poczętego metodą in vitro, budzi nasz zdecydowany protest, ale też współczucie dla osób, które w tym biorą udział i o tym decydują. Trudno i z goryczą słucha się obelg i komentarzy kierowanych pod adresem Profesora Chazana przez osoby z kręgu lewicowo-feministycznego. Natomiast nie do przyjęcia przez ludzi prawego sumienia są decyzje, jakie zapadają na szczeblach władzy, przed rozpatrzeniem sprawy przez Trybunał Konstytucyjny i Sąd, zawierające wiele nieścisłości prawnych" - pisze prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Warszawskiej.

W liście otwartym Elżbieta Olejnik zwraca uwagę, że to szpital, w którym rozpoczęto "eksperyment" in vitro, i który skutkował niepełnosprawnością poczętego dziecka, powinien otoczyć dziecko i jego matkę odpowiednią opieką. Lekarza zaś nie można zmuszać, by postępował wbrew Przysiędze Hipokratesa i swojemu sumieniu.

"Domagamy się zatem zmiany decyzji podjętej przez Panią Prezydent w powyższej sprawie, decyzji sprzecznej z nauczaniem Kościoła katolickiego. Mieszkańcy Warszawy, oddając na Panią swój głos w wyborach na Prezydenta m. st. Warszawy, pokładali w Pani nadzieję. Wszak deklaruje się Pani praktykującą katoliczką, członkinią wspólnoty "Odnowa w Duchu Świętym", przyjmuje Pani Komunię św., zawierzała Pani mieszkańców Warszawy przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Łaskawej Patronki Stolicy. Czy godzi się być człowiekiem o dwóch obliczach?" - kończy swój list otwarty Akcja Katolicka AW.

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł

Zobacz także

 • swm
  14.07.2014 10:06
  Jestem rozczarowany decyzją Pani Prezydent. Nie rozumiem czym się kierowała. Czy oskarżonemu nie przysługuje prawo do obrony przed zapadnięciem takiej decyzji?
  Niestety w innej sprawie Pani Prezydent delegowała swoje uprawnienia osobom które reprezentując ją okazały się nieuczciwe. Czy tak było w tym przypadku? Niestety za podwładnych odpowiada ich przełożony. Mam nadzieję że zła decyzja zostanie zmieniona.
 • tpteu
  14.07.2014 10:39
  hitler był katolikiem

  gronkiewicz też zatwardziałą katoliczną

  więc katolicy walczą z katolikami, a winę zwalają na ateistów.

  a ksiądz Oko to już totalny kosmita, takich absurdów które wypowiada to już dawno nie widziałem

  religja to zaprzeczenie logiki, co widać na przykładzie

  im ktoś głupszy tym bardziej religijny, bo jakoś trzeba sobie tłumaczyć ten świat

  skoro jest ktoś zbyt tempy aby ogarnąć naukowo, to wymyśla jakieś bajki
 • sword
  14.07.2014 11:00
  Z jej twarzy można było bez problemu wyczytać, że dostała "prikaz" z góry. Miała ciśnienie i wykonała po prostu polecenie.

  Teraz nastąpi standardowy proces walki wewnętrznej i gryzienia przez sumienie (z tego co można wnioskować jest szansa, że je posiada). Z tej "decyzji" będzie się musiała w końcu nawrócić i zależy tylko ile jej to zajmie. W każdym razie jest to klasyczna postać upadku, który każdy z nas co jakiś czas zalicza.

  Podejrzewam, że przy takich ciśnieniach tym trudniej podejmować poprawne decyzje, a stanięcie w prawdzie wymaga dużej odwagi. Jeśli ktoś w danym momencie nie jest przygotowany i próbuje to wykonać własnymi siłami to kończy się tak jak w tym wypadku.

  Oczywiście zawsze to może być dwulicowość ale nie jestem w tym wypadku do tego przekonany. Szczególnie w kontekście słów Senyszyn, która wcześniej wypowiadała się, że "HGW nie odwoła profesora bo tak powiedział jej Duch Święty". Jeśli więc ciemna strona mocy nie widzi w niej dwulicowości to może to świadczyć raczej o słabości ducha nic celowości działania.

 • Jan76
  14.07.2014 23:08
  Z tego wynika, że lekarz prowadzący poinformował pacjentkę o przysługujących "prawach" http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/85082,falstart-ratusza.html
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma