Nowy numer 44/2020 Archiwum

AK: dwulicowa H. Gronkiewicz-Waltz

- Deklaruje się Pani praktykującą katoliczką, członkinią wspólnoty "Odnowa w Duchu Świętym", przyjmuje Pani Komunię św., zawierzała Pani mieszkańców Warszawy przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Łaskawej Patronki Stolicy. Czy godzi się być człowiekiem o dwóch obliczach? - pyta Hannę Gronkiewicz-Waltz Akcja Katolicka Archidiecezji Warszawskiej, apelując o zmianę decyzji w sprawie prof. Chazana.

List otwarty w sprawie odwołania prof. Bogdana Chazana ze stanowiska dyrektora Szpitala im. Świętej Rodziny skierował do prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz diecezjalny oddział Akcji Katolickiej. Prezes Elżbieta Olejnik w imieniu członków AK prosi prezydent Warszawy o zmianę jej decyzji.

"Profesor Chazan jest lekarzem z bogatym doświadczeniem zawodowym popartym wieloletnim dorobkiem naukowym. Jest znany i ceniony wśród pacjentów, personelu szpitalnego, kolegów lekarzy w Polsce i na świecie. Próba umniejszenia profesjonalizmu pana Profesora, próba upokorzenia Go i stosowanie kary z tego powodu, że odmówił pozbawienia życia niepełnosprawnego dziecka poczętego metodą in vitro, budzi nasz zdecydowany protest, ale też współczucie dla osób, które w tym biorą udział i o tym decydują. Trudno i z goryczą słucha się obelg i komentarzy kierowanych pod adresem Profesora Chazana przez osoby z kręgu lewicowo-feministycznego. Natomiast nie do przyjęcia przez ludzi prawego sumienia są decyzje, jakie zapadają na szczeblach władzy, przed rozpatrzeniem sprawy przez Trybunał Konstytucyjny i Sąd, zawierające wiele nieścisłości prawnych" - pisze prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Warszawskiej.

W liście otwartym Elżbieta Olejnik zwraca uwagę, że to szpital, w którym rozpoczęto "eksperyment" in vitro, i który skutkował niepełnosprawnością poczętego dziecka, powinien otoczyć dziecko i jego matkę odpowiednią opieką. Lekarza zaś nie można zmuszać, by postępował wbrew Przysiędze Hipokratesa i swojemu sumieniu.

"Domagamy się zatem zmiany decyzji podjętej przez Panią Prezydent w powyższej sprawie, decyzji sprzecznej z nauczaniem Kościoła katolickiego. Mieszkańcy Warszawy, oddając na Panią swój głos w wyborach na Prezydenta m. st. Warszawy, pokładali w Pani nadzieję. Wszak deklaruje się Pani praktykującą katoliczką, członkinią wspólnoty "Odnowa w Duchu Świętym", przyjmuje Pani Komunię św., zawierzała Pani mieszkańców Warszawy przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Łaskawej Patronki Stolicy. Czy godzi się być człowiekiem o dwóch obliczach?" - kończy swój list otwarty Akcja Katolicka AW.

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama