Nowy numer 43/2020 Archiwum

W piątek przed ratuszem modlitwa za Chazana

"Będziemy się modlić, aby władze Warszawy zaprzestały popierania morderczych praktyk - zabijania nienarodzonych dzieci oraz zaprzestały szykan wobec prof. Bogdana Chazana" - wyjaśniają organizatorzy.

Do wzięcia udziału w publicznej modlitwie „w obronie życia i w obronie prof. Bogdana Chazana" zachęcają członkowie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę i Solidarnych 2010.

Organizatorzy nie tylko będą modlitewnie wspierać zwolnionego decyzją Hanny Gronkiewicz-Waltz dyrektora szpitala przy ul. Madalińskiego, ale także całe środowisko lekarzy, którzy są „bezwzględnie atakowani i prześladowani za obronę życia nienarodzonych dzieci i pracę zgodną z prawidłowo ukształtowanym sumieniem".

Modlitwa obejmie także miejskich urzędników. „Będziemy się modlić, aby władze Warszawy zaprzestały popierania morderczych praktyk - zabijania nienarodzonych dzieci oraz zaprzestały szykan wobec prof. Bogdana Chazana" - czytamy w zaproszeniu na modlitwę.

- Chcemy także sprzeciwiać się zabiegom in vitro, w których jedną z procedur, gdy coś pójdzie nie tak, jest usuwanie takich „odpadów" - mówi Grzegorz Senatorski z warszawskiej Krucjaty Różańcowej.

- Sposób modlitwy będzie dość oryginalny. Oprócz Różańca i Koronki, udostępnimy księgę, w której każdy będzie mógł postawić choć „kreskę" jako znak, że modlił się prostym egzorcyzmem do Najświętszej Maryi Panny Królowej Aniołów oraz przyzywając św. Michała Archanioła za władze stolicy - wyjaśnia G. Senatorski.

Organizatorzy nie wykluczają, że akcja może być kontynuowana. "Wychodzimy na ulicę z modlitwą różańcową wtedy, gdy trzeba bronić ojczyzny. W dzisiejszych czasach potrzebna jest obecność w takich miejscach jak miejski ratusz, Sejm czy Ministerstwo Edukacji. To jest czas dawania świadectwa" - mówi jeden z organizatorów modlitwy.

Modlitwa ma się odbyć w najbliższy piątek 18 lipca przed siedzibą stołecznego ratusza przy pl. Bankowym o godz. 15-17.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama